Tablete Görüntü Gelmiyor, Tablet Ekran Gelmiyor

Tablete Görüntü Gelmiyor, Tablet Ekran Gelmiyor Tablete Görüntü Gelmiyor, Tablet Ekran Gelmiyor ipad air 2019 3

Tabletinizin birçok nedenden dolayı ekrana görüntü gelmiyor olabilir. Buradaki incelik görüntünün nereden gelmediğidir.

Örneğin: tablete başta görüntü geliyor, ancak android yazısında kalıyor ya da farklı firma yazısında kalıyor ve görüntünün devamı gelmiyorsa bu yazılımsal bir arızadır ve format atmanız gerekir. Donanımsal bir sıkıntı oranı düşüktür.

1) Tableti düşürdünüz ve ekran gelmedi ?

tableti düşürdüğünüzde oluşan kırılma ekrana baktığınızda belli olmayabilir ve siz kırılmadığını düşünebilirsiniz. Bu durumda, ekrana sıkıca bastırınız eğer ekranda beyaz çizgiler ya da lekeler geliyorsa ya da ekran yarım şeklinde geliyorsa İÇ EKRAN kırılmış demektir. Birkaç vida sökmez sizi yormazsa siz değiştirebilirsiniz ya da teknik servise götürünüz.

2) Tabletin ekranı aniden gelmez oldu ?

Tablet arıza vermeyecek diye bir şey yok. Siz tablet düşmediğine eminsiniz ve tabletin ekranı birden gitti. Bu durumda tabletinizin lcd ekranı ömrünü doldurmuş olabileceği gibi.

Tablet lcd ekranın felix kablosu yerinden çıkmış ya da oynamış olabilir. Tabletinizin arkasını açınız ve anakart üzerine 2 adet felix kablosu vardır. Bu kablolar ince ve geniş daha çok sarı(turuncu) renklerdeki felix kablolardır. Onları sökerek tekrar takınız ve iyice yerine oturduğundan emin olunuz.

Felix ekran kablosunu denediniz hala olmuyor ise malesef ekran değişirmeniz lazım

3) Tablet ekran kartı yandı ?

Yok öyle bir şey yanacak bir şey yok ekran kartı sıkıntılıdır. Ekran cipi yanması oldukça düşük ihtimal

4) Tablet ışık var ama ekran yok ?

tableti açtınız ekrana ışık geliyor ama ekran gelmiyorsa bu sıkıntı yazılımsal da olabilir, donanımsal bir arızada olabilir.

Öncelikle 2. maddede belirttiğim felix kablo olayını deneyiniz.

Yok o madde işe yaramaz ise tabletinize bilgisayar üzerinden yazılım yükleyiniz. Bazı düşürme durumlarında hafıza kaybı yaşanıyor ve sistemi yükleyemiyor bu durumda ışık geliyor ancak tablete görüntü veremiyor.

Yazılım yüklemede çözüm getirmedi ise ekran değişimi yapınız