Apple Pencil iPad İle Eşleşmiyorsa

Apple Pencil Apple Pencil iPad İle Apple Pencil iPad İle Eşleşmiyorsa apple pencil

Apple tarafından her geçen yıl hayatımıza yeni teknolojiler giriyor. Bu teknolojilerden sonuncusu ise iPad cihazlarda kullanılan Apple Pencil olarak hayatımıza girdi. Ancak kullanıcılar bazen iPad Pro ile Pencil eşleşme sorunu yaşayabiliyorlar.

Apple Pencil İle iPad Eşleştirme

İki cihaz arasında eşleşme problemi yaşanması durumunda aşağıdaki işlemleri yapmanız sorunu kökten çözer;

  • İşleme başlamadan önce iPad Pro cihazınızı yeniden başlatmanız ve tekrar eşleşmeyi denemeniz gerekiyor. Bazı durumlarda bu sorunu çözmek için tek başına yeterli oluyor.
  • Hala sorun devam ediyorsa ayarlardan bluetooth menüsüne gelerek bluetooth ‘un açık olduğunu kontrol edin.
  • Bluetooth penceresi üzerinden aygıtlarım bölümüne bakın eğer Apple Pencil yanında ünlem veya soru işareti görüyorsanız ‘’Bu Aygıtı Unut’’ butonuna basın.
  • Daha sonrasında Apple Pencil ‘i iPad Pro cihazına takın ve birkaç saniye bekledikten sonra eşle düğmesine basın,
  • Eğer ekranda eşle düğmesi görmüyorsanız Apple Pencil şarj olması gerekiyor olabilir. Şarj işlemi bittikten sonra tekrar eşleştirmeyi deneyin.
  • Hala eşle düğmesi görünmüyorsa Apple destek hattını arayarak profesyonel destek alabilirsiniz.

Apple Pencil Şarj Etme

Hızlı şarj işlemini gerçekleştirmek için Apple Pencil cihazınızı Lightning bağlayıcısına takın ve iPad Pro üzerinden 15 saniye şarj ederek 30 dakikalık kullanım imkanı sağlarsınız. Ne kadar şarjının kaldığını öğrenmek için ise iPad Pro üzerinden bildirimleri açın, buradaki araç takımları üzerinden şarj düzeyini görüntüleyebilirsiniz. Diğer yandan priz üzerinden yapılacak şarjlar için orijinal Apple şarj cihazı kullanılması cihazın ömrünü uzattığı gibi yavaş şarj sorunu ile karşılaşmanızı da önler.[ads2]

Apple Pencil eşleşmeme sorunu Apple Pencil iPad İle Apple Pencil iPad İle Eşleşmiyorsa apple pencil eslesmeme 1024x683

Apple Pencil İle Neler Yapılır

Tamamen profesyonel resimlerin çizilebildiğini gösteren videolara YouTube üzerinden ulaşabilirsiniz. En çok izlenme oranına sahip olan video Apple Pencil ile resim üzerine yapılan Morgan Freeman çalışması oldu. Diğer yandan bu kalemin fonksiyonları sadece resimle kısıtlı kalmayarak iş adamlarının yapacakları sunumlarda grafikler ve tablolar üzerinde çalışma yapma imkanı da sunuyor. Gerekli programların da yüklenmesi ile iş ortamında yapılan sunumlarda canlı olarak grafiklerin değiştirilmesi sağlanabiliyor. Bunların dışında iPad Pro ile yapabileceğiniz tüm işlemlerde Apple Pencil cihazını kullanabiliyorsunuz. Hatta Apple tarafından 3D Touch özellikli iPad’lerde Apple Pencil kullanımı daha yaygın olması bekleniyor.