Kullanım Koşulları

bilgedefteri.net  bilgi ve tanıtım amaçlı, güncel olarak yayın yapan bir internet sitesidir.

Kullanım Koşulları sayfamız bilgedefteri.net Sitesinin genel olarak kullanım kuralları, genel şartlar ve yasal sorumlulukları içermektedir. Lütfen bilgedefteri.net’u kullanmadan önce sayfada yer alan bilgileri okuyunuz. Siteyi kullanan her ziyaretçi bu şartları kabul etmiş ve kullanmış sayılmaktadır.

Bilgedefteri, aşağıda belirtilen şartlar ve koşulları istediği zaman değiştirme hakkını daima saklı tutar.

Kullanım Kuralları

Bilgedefteri her ziyaretçiye açık ve ücretsiz bir bilgi paylaşım ve tanıtım sitesidir. Bilgedefteri ziyaretçileri sadece sitemizde bulunan haber, makale v.b materyallerin alt kısmında bulunan Yorum kısmından görüşlerini belirtebilirler. Ziyaretçilere verilen bilgi ve hizmetlerimiz aksi belirtilmediği sürece ücretsiz ve herkese açıktır.

Aşağıda belirtilen durumlarda Site Yönetimimiz kullanımı engelleyebilir, belirtilen durumlarda bulunma girişimi gösteren kişi, kurum veya kuruluşlara karşı kanuni hakkını saklı tutar.

– Telif hakkı içeren, zararlı dosya v.b ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifadelerde ve paylaşımlar da bulunulması,

– bilgedefteri.net üzerinde yer alan tüm bilgi ve içeriklerin kopyalanarak farklı amaçlar için kullanılması veya kullanılmaya çalışılması,

– Site güvenliğini tehdit edecek, sitenin çalışmasını engelleyecek veya durduracak yazılımların kullanılması, siber saldırı faaliyetlerinin yapılması veya yapılmaya çalışılması durumlarında.

– Siteye üyelerinde istenilen telefon numarası tamamen bilgi amaçlıdır

– Üyelerimizin hiçbir bilgisi üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

– SMS ile bildirim hizmetimiz mevcuttur. Her kullanıcıdan izin almak koşulu ile sadece Türkiye ve Dünya’daki önemli gelişmeler bilgi amaçlı gönderilmektedir. SMS gönderi işlemlerinde mesai saatleri ve uyku saatlerine riayet edilerek kullanıcılar rahatsız edilmeyecektir.

İçerik Kullanımı

Bilgedefteri içeriğinde yer alan bütün yazı, görsel materyal, fotoğraflar, yazılımlar ve videoların her hakkı saklıdır. Aksi belirtilmedikçe ticari amaçlarla izinsiz veya kaynak göstermeden kullanılamaz. Bu sitede yer alan herhangi bir unsuru diğer bir mecrada veya internet sitesinde yayınlamak veya bilgedefteri.net’un izni olmadan link vermek kesinlikle yasaktır.

Ayrıca bu sayfaların tasarımında ve veritabanı oluşturulmasında kullanılan ve  bilgedefteri.net’da olan yazılımın kopyalanması veya kullanılması kesinlikle yasaktır.

Sitemizi ziyaret eden ve üye olan tüm kullanıcılar bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.