Bilgisayar Modemi Görmüyor Hatası Çözüldü

Modemi Görmüyor Bilgisayar Modemi Görmüyor Hatası Çözüldü bilgisayar modemi gormuyor

Bilgisayar, akıllı telefon yada tabletler bazı durumlarda kablosuz ağ bağlantısını görmeyebilir. Bunun birden fazla nedeni olduğu gibi bilgisayar modemi görmüyor sorununda hatanın kaynağını bulmak biraz daha zor olabiliyor. Ancak bu sorunu yaşayanlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre kablosuz ağı görmeyen bilgisayarlar eski yöntem olan kapat aç ile yeniden modemi görebiliyor.

Kablosuz Ağ Bağlantısını Kapatıp Açma İşlemleri

Eğer yaşanan sorun bilgisayar kaynaklı ise kablosuz ağ bağdaştırıcısı test edilmesi gerekiyor. Bunun için şu işlemleri yapmalısınız;

 • Denetim masası menüsü üzerinden Ağ ve Paylaşım Merkezi sayfasını açın,
 • Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklayın,
 • Kablosuz bağlantı adaptörü olan Ethernet açılan sayfa üzerinde gri renk yani pasif halde ise çift tık yaparak yeşil konuma yani aktif hale gelmesini sağlayın,
 • Diğer bir yöntem ise FN tuşu ile birlikte WİFİ simgesine tıklayarak WİFİ bağlantısının aktif olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Eğer başka cihazlar üzerinden modeme bağlanabiliyorsanız yaşadığınız sorunun bilgisayar kaynaklı olduğunu kesinleştirdiniz demektir.

İkinci Yöntem

Yukarıdaki işlemi yaptığınızda kablosuz ağ bağdaştırıcısı adaptörü olan Ethernet zaten aktif halde ve modemi görmüyorsa ikinci yöntem olarak SSID ayarlarının aktif olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. bazı durumlarda SSID bağlantı ayarları gizli konuma geçerek internet bağlı yada her şey normal gözükse dahi bilgisayar modemi görmüyor sorunu yaşayabilirsiniz.

 • İlk olarak modem arayüzüne herhangi bir tarayıcının adres çubuğuna 198.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın,
 • Açılan sayfa sizin modem arayüzü ayarlarını değiştirmenize imkan tanır.
 • Gelen sayfa üzerinden SSID bağlantı menüsünü bularak açın,
 • Gelen pencere üzerinde SSID Gizle seçeneği seçili ise yanındaki kutucuktaki işareti kaldırın ve ayarları kaydederek çıkış yapın.

Yapılan bu işlemlerin sonunda bilgisayarınız modeminizi görüp bağlanması gerekiyor. Ancak hala modem görüntülenmiyor ise Ethernet kartında bir problem olabileceği için servise göstermenizde fayda bulunuyor.

Bilgisayar WİFİ bağlanmıyor Modemi Görmüyor Bilgisayar Modemi Görmüyor Hatası Çözüldü bilgisayar wifi baglanmiyor

Bilgisayar Neden Modemi Görmez?

Yaşanan tüm modem görmeme sorunlarının %65 oranı kablosuz ağ bağdaştırıcısı yada SSID ayarlarının gizli olması olarak karşımıza çıkıyor. Ancak diğer sebeplerden dolayı bilgisayar modemi görmüyor sorunu yaşayabilirsiniz. En sık görülen modem görmeme sorunu nedenleri şu şekilde;[ads2]

 • Çoklu oyuncu oyunları olarak adlandırılan strateji oyunları genelde donma problemi yaşattığı için oyuncular bilgisayarlarına 3.parti donma engelleyici program Bir süre sonra bilgisayara gelen güncellemeler ile çakışan bu program modem görmeme, bağlantı kesilmeleri yada internet hızının daha da yavaşlamasına neden oluyor.
 • Diğer yandan modemin WİFİ ayarlarının kapalı olması,
 • Modem üzerinden özel ağ kurarak oyun oynanması gibi sorunalar bilgisayar ile modem arasında hataların oluşmasına neden oluyor.