4 iPad Sorunları ve Çözümü

iPad sorunu iPad Sorunları 4 iPad Sorunları ve Çözümü ipad sorunlari

Ortalığı kasıp kavuran Apple cihazları her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Kullanıcı sayısı arttıkça cihazlardaki sorunlar da daha belirgin bir hal almaya başlıyor. Son olarak iPad kullanıcıları yaşadıkları sorunları Apple şikayet kanalı üzerinden bildirdi. Bu gelen şikayetlere göre en çok karşılaşılan 4 iPad sorunları ve çözümlerini sizler için inceleyeceğiz.

1.    iPad İmleç Sorunu

Twitter gibi sosyal medya sitelerinde cevaplama yapılması için tıklanması gereken tuş imleci beklettiğiniz zaman ortaya çıkıyor. Ancak iPad ile bu imkanı yaşayamıyorsunuz. Bu sorunun çözümü için 3. Parti bir klavye uygulaması yüklemeniz sorunun çözümü için yeterli oluyor.

2.    Düzgün Görüntülenmeyen Sayfa Sorunu

iPad kullanıcılarından önemli bir kısmı internet sayfalarının düzgün bir şekilde görünmediğinden şikayet ediyor. Yazıların ve resimlerin istenmeyen yerlerde görünmesi sonrasında en büyük sorun Facebook Widget görünümleri oldu. Maalesef bu sorunun çözümü için tarayıcınız yada cihazınız üzerinden yapabileceğiniz bir işlem bulunmuyor. Ancak Apple bu sorun için bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu. Bu güncelleme gelene kadar iPad cihazınızı kullanabilmeniz için Chrome tarayıcısının yüklenmesinin yeterli olduğunu test ettik.

3.    Uygulamalar Düzeni Değişiyor

Kullanıcıların yaşadığı iPad sorunları içerisinde ekranda 4’lü yada 5’li hallerde bulunan uygulama sıralarının kaybolması da görüldü. Ayrıca uygulamaların yerinin değiştiği de yaşanan sorunlar arasında. Bu soruna çözüm olarak telefonunuzdan şu yolları izlemeniz gerekiyor;

  • Ayarlar bölümünden genel kısmını açın,
  • Karşınıza çıkan ekrandan ‘’Accessibility’’ bölümünü açın ve buradan Switch Control kısmını ‘’ON’’ haline getirin.

Sorun bu işlem sonrasında halledilmiş olacaktır. İOS cihazının bu özelliği ile arka planda çakışan menü dizilimi sistemi düzenli olarak menülerin yerinin değişmesine sebep oluyor. Ancak yeni bir güncelleme geldikten sonra bu özelliği eski haline çevirebilirsiniz.

iPad Sorunları iPad Sorunları 4 iPad Sorunları ve Çözümü ipad sorunu 1024x683

4.    iWork Ayarları Bulunamıyor

Pages, Numbers ve Keynote gibi Microsoft Office uygulamalarının alternatifi olan iWork uygulamaları İOS cihazda ayarlar kısmına ulaşma imkanı sunmuyor. Bu problemin çözümü için internet üzerinden bulacağınız bir önceki iWork sürümünü yüklemeniz yeterli oluyor.[ads2]

Yaşanan iPad sorunları içerisinde bu 4 sorun en sık karşılaşılan oluyor. Ancak problemlere karşı tavsiye ettiğimiz öneriler sadece sorunun Apple tarafından çözülene kadar idare etmenizi sağlayacak yöntemlerdir. Firma tarafından yayınlanacak güncellemeler sonrasında bu sorun ortadan kalkacak ancak bu zamana kadar cihazınızı kullanmanız için söylediğimiz yöntemlerle bazı tavizlerde bulunmanız gerekiyor.