iPad Açılmıyor Sorunu

iPad Açılmıyor Sorunu iPad Açılmıyor Sorunu iPad Açılmıyor Sorunu ipad acilmiyor

IOS işletim sistemine sahip olan iPad son zamanlarda kullanıcılarına zorluk yaşatıyor. Yazılımsal olarak yaşanan bir hata sonucunda iPad açılmıyor diye bir hata ile karşılaşılıyor. Bu sorun birden fazla nedenden dolayı kaynaklanıyor ancak çözümü ise oldukça basit bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

iPad Ekranı Dondu Yada Siyah Olarak Kaldıysa Yapılacaklar

cihazın ekranı siyah bir şekilde kaldı yada donduysa aygıt yeniden başlatılmaya zorlanması gerekiyor. bu durum bildiğiniz kapat aç butonu ile yapılmadığı için nasıl yapılacağının bilinmesi gerekiyor. Genelde bu durum yaşandığında düğmeler de yanıt vermez buna karşılık olarak şu yöntemi deneyebilirsiniz;

  • iPhone 7 ve sonrası cihazlar için Apple logosu görülene kadar kapatma tuşu ile ses kıs düğmelerine en az 10 saniye boyunca basılı tutmanız gerekiyor.
  • Eğer cihazınız iPhone 6S ve öncesi bir model ve iPad ile iPod Touch ise yine Apple logosunu görene kadar tuşlara basılı tutmalısınız ama bu sefer tuş kombinasyonu farklı oluyor. Kapatma yani uyut/uyandır tuşu ile ana ekran düğmelerine en az 10 saniye basılı tutmanız yaşanan iPad çalışmıyor sorununun çözümü için yeterli olur.

iPad açılmıyor hatası iPad Açılmıyor Sorunu iPad Açılmıyor Sorunu ipad acilmiyor sorunu

Cihaz Hala Çalışmıyorsa Yapılacaklar

Yukarıdaki işlemler yapıldığı halde cihaz hala çalışmıyorsa cihazı şarja takın ve dolmasını bekleyin. Eğer cihaz şarja alıyor ekranı gelmiyorsa şarj aletinizde bir sorun var demektir. Bundan dolayı cihaz aniden şarj tüketimine geçmiş ve kapanmış olur. Tüm bunları yaptığınız zaman iPhone açılmıyor yada iPad çalışmıyor sorunu yaşamazsınız. Bu sorunu yaşamanıza ise aşağıdaki sebepler neden oluyor;

  • Şarj cihazlarının bozuk olması cihazın şarj aldığını gösterse dahi şarj almamasına neden oluyor. Ayrıca şarjınız full gözükse bile aniden pil tükenip kapanabiliyor.
  • Diğer yandan kötü amaçlı yazılımlar yada virüsler cihazın böyle bir kararsızlık yaşamasına neden oluyor.
  • Yaşanan iPad çalışmıyor sorunu genellikle çok miktarda ve boyutu büyük uygulama ile oyun yükleyen kişilerde görülüyor. Bu durum cihazın full kapasite ile çalışmasına ve bir yerden sonra kendini korumak için kapanmasına neden oluyor.

Sorunu yukarıdaki yollar ile çözerseniz genellikle bir kez daha aynı sorunu yaşamazsınız. Ancak sık sık aynı sorunu yaşıyorsanız cihazı servise verebilirsiniz. Servise vermek istemeyen kişiler iTunes yardımı ile cihazı yedekledikten sonra fabrika ayarlarına döndür işlemi yaparak cihazı ilk aldığı günkü haline çevirebilir.