Lenovo Tab2 A7-30H ve A7-30HC Telefon Özelliği Aktif Etme

Lenovo Tab2 A7-30H ve A7-30HC Telefon Özelliği Aktif Etme lenovo a7-30h telefon özelliği Lenovo Tab2 A7-30H ve A7-30HC Telefon Özelliği Aktif Etme a720f

Merhaba tablet kullanıcıları, sizler için Lenovo Tab2 A7-30H ve A7-30HC Telefon Özelliği Aktif Etme konusunda birkaç yazılım ve bilgi paylaşımı yapacağım.

Ülkemizdeki gümrük ve İMEİ sorunu nedeniyle çoğu firmanın tabletlerinin telefon özelliği kapatılmış olarak ülkemize gelmektedir. Bizde  yurtdışı ürünlerinin yazılımlarını derleyip sizlere sunuyoruz ve bu sayede tabletinizin telefon özelliği açılmış oluyor. Lenovo tablet telefon özelliği açma konusunda daha önce bu konumuzda sizlere bilgi vermiştik.

Kullanıcıların yaşamış olduğu bazı sorunlar nedeniyle A7-30H ve A7-30HC için ayrı bir konu açmaya karar verdik.

Lenovo Tab2 A7-30H ve A7-30HC Telefon Özelliği Aktif Etme Konusunda Öncelikle İndirilmesi Gereken Dosyalar;

Lenovo Tablet İçin Driverlar

Lenovo A7-30HC Telefon Yazılımı İndir (KitKat Sürümü)

Lenovo A7-30HC Telefon Yazılımı İndir (SD CARD’tan yükleme için)

Lenovo A7-30H ve A7-30HC için Telefon Yazılımı İndir (Lollipop Sürümü)

Flash Tool İle Yazılımı Yükleme

Yukarıda indirmeniz gereken dosyaları indirdikten sonra Driverları kurun aksi halde program tableti tanımayacak.

  1. Rom dosyasının içinde yer alan Flash Tool klasörüne giriyoruz ve Flashtool.exe programını açıyoruz. Programı kurcalamayın tabletiniz çökebilir.
  2. Daha sonra açılan pencereden Scatter Loading yazan yere tıklayarak Rar’dan çıkarmış olduğumuz Target_bin klasörü içerisinde MT6582_Android_scatter.txt isimli dosyayı seçiyoruz.
  3. Yukarıdaki işlemi de tamamladıktan sonra DOWNLOAD butonuna basıyoruz. USB kablosunu önce bilgisayara takıyoruz. Ardından tabletin ses kısma (-) tuşuna basılı tutarak kabloyu tabletimize takıyoruz. Biraz bekledikten sonra yükleme başlıyor.

Tüm işlemler bu kadar arkadaşlar bu işlemlerden sonra biraz bekleyince tablet geç açılabilir tabletinizin telefon özelliği aktif bir şekilde yeni sürümüyle açılıyor. A7-30H ve A7-30HC tabletler için geçerlidir. KitKat ve Lollipop sürümleri de aynı anlattığım şekilde sorunsuz yüklenir.

HAFIZA KARTI (SD CARD) İle Yükleme

A7-30HC SD CARD ile yükleme yapmak istiyorsanız. Öncelikle yukarıda belirttiğim SD CARD için özel olan Rom dosyasını indirin.

Tabletinize CWM’yi yükleyin. Ardından indirmiş olduğunuz Rom dosyasını RAR’dan çıkarmadan SD CARD içerisine kopyalayın ve SD CARD’ı tabletinize takın ve tableti kapatın. Sonra tabletin ses açma ve güç tuşuna LENOVO yazısı gelene kadar basılı tutun. Lenovo yazısı gelince bırakın. Gelen CWM menüsünden  Apply From Sd Card seçeneğine gelin ve onaylayın. Daha sonra SD CARD içerisine atmış olduğunuz rom dosyasını göreceksiniz. Onu seçin ve yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır. Not: bu dosya sadece A7-30HC sürümü için denenmiştir.

Tüm anlatılacaklar bu kadar arkadaşlar, takıldığınız konu olursa lütfen yorum atın ya da FORUM’dan konu açın. Tüm adımları dikkatli bir şekilde yaptığınızda sorunsuz yükleme yapabilirsiniz.

Burada yer alan Tablet Telefon Özelliğini Açma hakkındaki bilgiler ve uygulama şekilleri daha önce tarafımızca denenmiştir.Kesinlikle çalışmaktadır. Ancak oluşabilecek sorunlardan dolayı bilgedefteri.net sitesi ve ilgili makale yazarları tüzel ve/veya özel olarak bu bağlamda sorumlu tutulamaz.

[ads2]