LG G3 ve LG G4 Wifi Açılmıyor Sorunu

wifi açılmıyor sorunu LG G3 ve LG G4 Wifi Açılmıyor Sorunu lg g3 ve lg g4 wifi sorunu

Merhabalar LG kullanıcıları, bugün sizlerin birçoğunuzun karşılaştığı Wifi açılmıyor sorunu ile ilgili bir yazı hazırladım. Sadece LG telefonlarda ve özellikle LG G3 ve G4 modellerinde çok yoğun olarak görülmektedir.

Sorunun çözümünü anlatmadan önce bu sorunun nelerden kaynaklanabileceğine değinelim.

Wifi Açılmıyor Sorunu Kaynağı Nedir ?

Başta da dediğim gibi arkadaşlar bu sorun çok yaygın olarak LG markasında ve özellikle de G3 ve G4 modellerinde görülmektedir. Bu sorunun başlıca en büyük nedeni maalesef aşırı ısınmadır.

LG G3 ve G4 modeli siz kullananlarında bildiği gibi aşırı çok ısınmakta ve bu cihazların WİFİ entegresine zarar veriyor. Bu nedenle de wifi açılıyor gibi ama açılmıyor sorunu yaşıyorsunuz.

Wifi açılmıyor sorununun diğer bir nedeni ise yazılımsal sorunlardır ki bu oldukça düşük bir ihtimal.

Wifi Açılmıyor Sorunu ÇÖZÜM

Her zaman olduğu gibi basit işlemlerden zor işlemlere doğru çözüm yollarını sizler için sıralıyorum. Basit çözümden başlayarak sizlerde sorunu çözmeye çalışın ve her ne olursa olsun sorunun devam ettiğini ya da sorunu çözdüğünüzü YORUM olarak yazın ki diğer kullanıcılara da yardımcı olun.

1.Çözüm Yolu;

Bu sorunun nedenini yazılımsal olarak kabul ediyoruz ve ilk olarak Google Play Store’dan Wifi Fixer uygulamasını indirip yüklüyoruz. Uygulamayı açtıktan sonra Fixer işlemini yapıyoruz ve Wifi’yi açmayı deniyoruz.

Sorun hala devam ediyorsa diğer çözüm yoluna geçin.

2. Çözüm Yolu;

Telefonunuza Factory Reset atmanız gerekiyor. Korkmayın Factory Reset Atmayı çok hızlı ve basit bir şekilde burada anlatıyorum;

  • Telefonunuzu kapatma tuşu ile kapatınız.
  • Ses Kısma tuşuna ve Telefonu Açma tuşuna aynı anda basılı tutun.
  • Lg logosunu gördüğünüz an hemen elinizi AÇMA/KAPATMA tuşundan çekin ve tekrar basın.
  • Format atma menüleri gelene kadar tuşlara basılı tutun.
  • Şimdi karşınıza Wipe Data / Factory Reset başlığı gelecek. “YES” ve “NO” seçenekleri gelecek. Ses kısma tuşuyla aşağı yukarı kaydırın ve güç tuşuyla seçimi onaylayın.
  • Son maddeyi tekrar yapın ve format atma işlemi başlayacaktır.
Not: Factroy Reset işleminde Rehberiniz, Fotoğraflarınız ve diğer tüm belge/dökümanlar silinir.

Factory Reset yöntemini denediniz ve sorun devam ediyorsa diğer çözüm yoluna geçin.

3. Çözüm Yolu;

Bu çözüm yolu maalesef meşakkatli. Çünkü artık tüm yolları tükettik. Sorun telefonunuzun aşırı ısınmasından dolayı Wifi Entegresinin bazı uçlarının lehimlerinin çıkması ya da Wifi entegrenizin tamamen yanmasından kaynaklanmaktadır.

wifi açılmıyor sorunu LG G3 ve LG G4 Wifi Açılmıyor Sorunu lg wifi entegresi
Lg Wifi Entegresi

Eğer ki Wifi Entegrenizin lehim bacakları gevşemiş ise;

Telefonunuzun içerisini açın; sökmeniz gereken arka taraftan 6-7 tane küçük vida daha sonra tırnakları ile çıt çıt açılmaktadır.

Wifi entegrenizin üstüne Simkart kalınlığında bir plastik parçası koyun ve cihazınızı tekrar toplayın. Sonra telefonu açıp deneyin eğer hala çözülmediyse telefonunuzun Wifi Entegresinin değişmesi gerekir. Entegre fiyatı ortalama 30 TL’dir.

Tüm yolları elimden geldiğince basit bir şekilde anlatmaya çalıştım lütfen yorum yapın.

Selametle…