Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

Tarihte Görülen En Etkili Nükleer Silahlar

Bilim 26 Mart, 19:48'de eklendi 1371 Görüntülenme

Teknoloji birçok yönden hayatımıza etki ediyor. Hayatımızın her alanında teknolojik gelişmeler ile karşılaşıyoruz ve bizler iyi veya kötü yanda etkiliyorlar. Çoğumuz teknolojinin yararlarının daha fazla olduğunu düşünüyor, bir çoğumuz da faydalarının yanında zararlarının da olduğunu düşünüyoruz. Bu yazımızda tarihin en zararlı teknolojik silahlarından bahsedeceğiz. Nükleer silahlar

İnsanoğlu hep daha fazlasına sahip olmak için uğraşıyor ve bunun için diğer insanların hayatlarını boşa harcayabilecek kadar gözünü karartabiliyor. Tarihte de birçok olay ile gözler önüne serilen bu gerçek, nükleer silahlar ile de daha güçlü bir kanıt olmaya başlamıştır. Hem atıldığı zaman hem de atıldığı zamandan sonra çok büyük etkiler gösteren nükleer silahların tarihteki en etkililerinden bahsedeceğiz.

Tarihte Görülen En Etkili Nükleer Silahlar Tarihte Görülen En Etkili Nükleer Silahlar Tarihte Görülen En Etkili Nükleer Silahlar tarihin en guclu nukleer silahlari 705x290

Tarihte Görülen En Etkili Nükleer Silahlar

 

Ivy Mike (1952)

Bu nükleer silah, tarihin ilk termonükleer silah denemesiydi. Çoğu silahta olduğu gibi bunun da denemesini Amerika yapmıştı ve etkileri karşısında büyük şaşkınlık yaşamışlardı. Bu silah patlatıldıktan sonra neredeyse 5.2 km çapındaki her yere etki etmişti. Aynı zamanda bu patlamanın gücü tam olarak 10.4 megatonluktu.

Castle Bravo (1954)

Yine Amerikanlar tarafından üretilen ve test edilen bu kuru hidrojen bombası vahşet yaratabilecek güçteydi. Tam 11 ton ağırlığında olan bu bomba, 15 megaton güçteydi ve sadece 1 saniyede 7 km alana yayılabildi. Bomba patladığı alanda 2 km genişliğinde ve 75 m derinlikte bir çukur oluşturmuştu. Japonya’ya atılan bombalardan 1000 kat daha güçlü olduğu düşünüldüğünde, savaşların tek tuşa bakmasını daha rahat anlayabiliyoruz.

Castle Romeo (1954)

Bu bomba Castle Bravo’dan sadece bir ay sonra denendi. Bir ilk olmasının sebebi ise kara yerine denize denenmiş olmasıydı. Sebebi ise Castle Bravo’nun açtığı deliğin kapatılamamış olmasıydı. Bu bomba Amerika’nın denediği 3. büyüklükteki bombaydı.

Test 123 (1961)

Rusya’nın Amerika’ya gücünü göstermek için test ettiği bombalardan biridir. Aslında Rusya tüm nükleer gücünü bu bomba ile göstermemiş, daha göz alıcı olarak tabir ettikleri bombayı sonraya saklamışlardır.

 

Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free online course
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...