MIT “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” Başlattı!

MIT "Daha İyi Bir Dünya Kampanyası" Başlattı! MIT “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” Başlattı! 05

Massachusetts Instıtute Of Technology yani MIT, Amerika Birleşik Devletleri’nin teknoloji konusunda ünlü Enstitüsü olarak biliniyor. MIT tarafından geride kalan süreçte bir kampanya başlatılmıştı. “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” adı verilen etkinlik için Enstitü tam olarak 5 milyar dolarlık bir yatırım daha yapmayı planlıyor.

Dünyada yaşanan sıkıntılar ve gittikçe değişen şartlar sonucunda etkinlikler düzenleniyor ve bir şeylerin düzelmesi ümit ediliyor. Bu çerçevede MIT’te bir adım attı ve kampanya başlattı. Projenin içerisinde öncelikli olduğu düşünülen altı tane konu başlığı bulunuyor.

Bunlardan birisi Alzheimer hastalığı hakkında bilgi edinmek üzere yapılacak çalışmalar oldu. Genellikle yaşlanma sonucu ortaya çıkan hastalık insanların yaşamlarını zorlaştırdığından beyindeki korelasyon incelemesiyle bilgi toplamak hedefleniyor.

Diğer bir konu da Güneş Sistemi olarak belirlendi. Sistemin dışında bulunan gezegenlerin insan fizyolojisine etkisinin araştırılması ile önemli bulgular elde edilecek.

MIT "Daha İyi Bir Dünya Kampanyası" Başlattı! MIT "Daha İyi Bir Dünya Kampanyası" Başlattı! MIT “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” Başlattı! mit

MIT “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” Başlattı!

Biyolojik süreçlerin incelenmesi sonucunda kanser hastalığı ile ilgili tedavi seçeneklerine ulaşmak da projenin içinde yer alan başlıklardan.

Daha İyi Bir Dünya Kampanyası”nın diğer konuları ise tüketim, küresel iklim değişikliği, çevre ve küresel ısınma şeklinde belirlendi.

[ads1]MIT Başkanı L.Rafael Reid “Daha İyi Bir Dünya Kampanyası” ile ilgili konuştu ve dünyadaki sorunlara yönelik bir şeyler yapmak istediklerini, bunun için de çözüm odaklı çalışmalar başlattıklarını dile getirdi. Aynı zamanda gençlerin de projeye dahil olması için ellerinden geleni yapacaklarını, MIT çalışanları ile beraber ortak amaçlar doğrultusunda bir araya geleceklerini belirtti.

MIT bu çerçevede proje için yeni tesisler oluşturacak ve gençleri etkinlikte çalışmaları için destekleyecek. İhtiyacı olanlara maddi yardım da yapılacak.

Üzerinde çalışılan kampanya kapsamında bugüne dek 2.6 milyar dolar harcandığı ve ilerleyen zamanlarda 2.4 milyar dolar daha harcanması beklendiği söyleniyor.[adsx]