Mark Zuckerberg’in Evi Yapay Zekaya Emanet!

Mark Zuckerberg'in Evi Yapay Zekaya Emanet! Mark Zuckerberg’in Evi Yapay Zekaya Emanet! facebook yapay zeka

Mark Zuckerberg bu kez evinde kullandığı yapay zeka ile gündeme geldi.  Facebook CEO’su hayatına dahil ettiği yeni teknolojilerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yapay zeka çalışmaları son yıllarda büyük hız kazandı. Özellikle Google’ın Deep Mind adlı projesi oyun oynayabilmesi, önemli rakipleri yenmesi ile uzun süre gündemde kaldı. Ardından Microsoft ve Facebook’un konuya el atması sonucunda teknolojik çalışmalarda önemli bir seviyeye gelindi.

Yapay zeka algoritmaları insanların hayatını kolaylaştırmak adına sürekli ilerleme kaydediyor ve gelecek adına projelerin kapsamını genişletmeye yardımcı oluyor. Projelere destek veren şirketler arasında yer alan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg evinde de söz konusu teknolojiyi kullanmaya devam ediyor.

Mark Zuckerberg'in Evi Yapay Zekaya Emanet! Mark Zuckerberg'in Evi Yapay Zekaya Emanet! Mark Zuckerberg’in Evi Yapay Zekaya Emanet! Facebook Yapay Zeka 1

Mark Zuckerberg’in Evi Yapay Zekaya Emanet!

Genç CEO düşündüğü konular arasında Iron Man filminde olduğu gibi bir asistan geliştirme olduğunu daha önce belirtmişti. Bu anlamda ne gibi adımlar atacağını henüz bilmiyoruz ama anlaşılan yapay zeka çözümlerini kendi evinde çoktan kullanmaya başlamış.

Mark Zuckerberg yakın tarihte bir röportaj verdi ve halihazırda tüm evinde yapay zeka çözümlerine yer verdiğini söyledi. Bunlar arasında evin ışıkları, kapıları hatta yediği tostun dahi olduğunu söyleyen Zuckerberg, yapay zeka çözümlerinin gelecek için önemli olduğunu kendisinin de hem ev hem de iş hayatında kullanmaya başladığının altını çizdi.[ads1]

 

Daha önceki süreçte Facebook Messenger ile yapay zeka anlamında birçok chatbot kullanılmıştı. Mark Zuckerberg çözümleri daha fazla genişletmeyi kafasına koymuş olacak, gelen haberler ilerleyen zamanlarda bunun ilk adımlarını atabileceğini gösteriyor. Facebook CEO’sunun düşüncesi Facebook Messenger ekibinin iyi çalıştığı ve chatbotların insanların hayatında olması gerektiği yönünde.

Pek çok şirket yapay zekayı çoktan gündemine almış durumda. Yapılan çalışmalar gelecek adına güzel gelişmeler yaşanabileceğinin sinyallerini veriyor. Özellikle Facebook ve Google’ın geliştireceği projeler merakla bekleniyor.[adsx]