Dünya’nın Kalp Atışları Değişti!

dünya'nın kalp atışları değişti Dünya’nın Kalp Atışları Değişti! Schumann resonance animation ogv

Dünyanın kalp atışı dediğimizde dalga geçtiğimizi sanıyorsanız bu yazımızda vereceğimiz olan bilgiler sizi oldukça şaşırtacaktır. Kalp atışından kast ettiğimiz şey, dünyada meydana gelen bazı değişiklikler ve bu değişiklikler geçtiğimiz zamanlarda artıp-azalmaya başladı. Peki, ”Dünyanın Kalp Atışı” olarak adlandırılan olay nedir ve bizi nasıl etkileyecek?

 

Nedir Bu Olay?

Başlıkta da belirttiğimiz ismiyle ”Dünyanın Kalp Atışları” olarak adlandırılan olay, Schumann rezonans değerleridir. Burada işin içine bilimsel değerler girmeye başladı ve şimdi teker teker onları açıklayalım. Bu değer dünyanın iyonosfer tabakasından geri yansıtılan elektromanyetik dalgaların frekans olarak ölçülen halidir. Bu değerler ortalama olarak 7.83 Hz’dir. Bu değerlerin matematiksel olarak hesaplanarak tahmin edilmesine yardımcı olan Winfried Otto Schumann, bir sonraki hesaplamaları da ismini vermiş. Schumann’a göre bu değerler, birçok şarta göre değişiklik gösterebilir. Hatta küresel ısınma bile bu frekans değerinin değişmesine neden olabilir.

Kalp Atışları Bugüne Kadar Nasıl Değişti?

Bilim adamları bu frekans değerlerine ulaşmak için yaptıkları araştırmalarda, farklı dönemlerde farklı sayılar ile karşılaştılar. Son değerler ortalama 8.5 Hz sabit devam ediyor. Bazı zaman dilimlerinden bu değer 16.5 Hz kadar çıkabiliyor. Şu an için bu frekans değerlerinin neye göre artıp azaldığı hakkında kesin bir görüş mevcut değil. Ancak dünyanın kalp atışları insanları da etkiliyor.

[ads1]Bu Değişim İnsanları Nasıl Etkiliyor? 

Schumann rezonans değerlerinin bilimsel açıdan direk olarak insan beynine etkisi olduğu araştırmalar ile kanıtlanmış bir gerçektir. Dünyanın durumuna göre kendine frekans belirleyen beynimiz, gerçekleşen değişimlere ayak uydurmak ister ve frekanslara göre kendini ayarlar. Değişen frekans değerleri ise beynimizin mod değişim frekansları arasında sıkışmasına neden olabilir. Bu da sakin ama dikkatsiz bir vücut haline bürünmemize neden olabilir. Uzmanlara göre bu değer değiştikçe daha farklı şeyler yaşayabiliriz.