Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz!

Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz! spork 625x350 81439963533

Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz:Kullandığımız yemek eşyalarının sonradan yıkanması hepimizin sıkıldığı bir konudur ve özellikle öğrenci evlerinde kavga sebebidir. Ayrıca kullandığımız plastik kaşıkların çevreye zararları da tartışılmaz bir gerçek. Yeni üretilen kaşıklar artık bizi hem büyük bir sıkıntıdan kurtaracak hem de çevreye az da olsa fayda sağlamamıza yardımcı olacak.

Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz! Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz! spork 625x350 81439963533

Artık Kaşıklarınızı Yiyebileceksiniz!

Bir arkadaşınızın doğum gününe gittiniz ve her şeyiniz hazır. Plastik kaşıklar, plastik çatallar derken bunları işiniz bittikten sonra atmanız gerekecek. Sonrasında ise bu atıklar çevreye zarar verecek. Peki, size çevreye zarar vermeyeceğiniz bir yöntemin olduğunu söylesek? Yeni geliştirilen yenebilir kaşıklar sayesinde hem çevreye az da olsa katkı sağlayacaksınız hem de arkadaşlarınıza minik sürprizler yapabileceksiniz. Mesela yemeğinizi yedikten sonra misafirlerinizin yanında çatal, kaşık, bıçak ne var ne yoksa yiyerek onlara küçük bir şaka yapabilirsiniz.

Yüzyıllardır doğaya olan borcumuzu ödeyip, daha dikkatli davranmak yerine her seferinde daha kötü davranıyoruz. Fabrikalar, atıklar, beton yığını şehirler derken artık birçok çevresel sorunla karşı karşıyayız ve bunu sorunları çözmek için hiçbir şey yapmıyoruz. Son zamanlarda yapılan bu yenebilir kaşık sayesinde ufacık da olsa bu sorunlara bir dur diyebileceğiz. İnsan nüfusu en fazla olan ülkelerden biri olan Hindistan, çevre kirliliğiyle savaşan ülkelerden biri ve bu çevre kirliliğinin nedenin en büyük nedenlerinden biri de plastik atıklar.[ads1] Bu sorunu çözmek için adım atan Hindistan merkezli Hyderabad, yenebilir kaşıkları icat ettiler. Aslında yeni olmayan bu icat Hyderabad tarafından yemek yerken kırılmaması için güçlendirildi. Dayanıklılık bakımından tıpkı tahta kaşıklara benzeyen bu kaşıklar, birçok tat seçeneğine sahip ve aynı zamanda sıcak yiyeceklerin içerisinde 20 dakikaya kadar durabiliyor. Ayrıca doğada plastikler gibi uzun sürede değil de, daha kısa sürede çözünebiliyorlar.