Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Otomobiller Artık Benzin Ve Su İle Çalışacak!

Bilim, Motorlu Araçlar 15 Eylül, 14:42'de eklendi 1159 Görüntülenme

Teknolojik gelişmeler her ne kadar bilgisayar ya da daha çok gündeme gelen akıllı telefonlar etrafında dönse de son zamanların popüler konuları arasında yer alan otomobil teknolojileri de sıkça konuşuluyor. Son olarak gelen haber araç sahiplerini mutlu edecek çünkü artık sadece benzin değil su kullanmakta mümkün olacak.

Özellikle büyük şehirlerde sürekli bir sorun haline gelen trafik yoğunluğu özel araçlar sahiplerini zorluyor. Yakıtta bu meselenin temelinde yer alıyor. Hal böyle olunca en uygun aracı satın almak çok önemli. Ne kadar dikkat edilse de günümüz teknolojisinde yapılan harcamalar azalmıyor. Araçların kullandığı yakıt miktarı ve israf edilen miktarlar sıkıntı oluşturabiliyor.

Şirketlerde zaman zaman bu tür konular üzerinde durarak kullanıcılara çözüm üretmeye çalışıyor. Bosh geliştirdiği son teknoloji ile araç sahipleri için su destekli akıtma sistemini tanıttı. Sistemin en büyük özelliği yüksek hızda %13’e dek yakıttan tasarruf edebiliyor olması.

252414 otomobiller artık benzin ve su İle Çalışacak! Otomobiller Artık Benzin Ve Su İle Çalışacak! 252414 1

Bosh tarafından tanıtılan teknolojinin detaylarında üç ve dört silindirli benzinle çalışan motorlar için sunacağı hizmet ve verimliliğin artması yer alıyor. Bu sistemin oluşturulmasının nedeni motorun su kaynatmaması adına ek olarak araca konulan yakıt miktarını azaltmak. Fazladan eklenen yakıt yerine su konarak mevcut işlemin gerçekleşmesi sağlanacak.

Araca konulacak olan su buğusu motorun daha kolay soğumasına yardım edecek. Böylelikle yakıt israfının da önüne geçilmiş olacak. Sistemin çalışabilmesi için gerekli olanlar ise bin kilometre gidildikten sonra depoya su eklemek. Yüz kilometrede bir kullandığı su miktarı azaldığı için motorun soğumasına yardımcı olacak suyun belli aralıklarla konulması gerekiyor.

Bosh geliştirdiği sistem sayesinde araç sahiplerinin gelecek süreçte yakıt tasarrufu yapabilmelerini sağlayacak. Teknolojinin kullanıcılarla tanışmasına ise BMW M4 GTS isimli otomobil modeli vesile olacak.

Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download redmi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...