Yanlış Duymadınız BTCTURK Satıldı !!!

Yanlış Duymadınız BTCTURK Satıldı !!! BtcTurk Satıldı Yanlış Duymadınız BTCTURK Satıldı !!! 19702460 808418409327490 5302996206986300822 n 728x410

2013 yılında KKTC’de kurulan Türkiye’nin ilk Bitcoin borsası BTCTURK satıldı. BTCTurk tarafından yapılan resmi açıklama ile de satışı doğrulanan  BTCTURK tanıdık bir isim tarafından satın alındı.

Net Holding yatırımı ile KKTC’de kurulan BTCTurk’ün %95’i ünlü borsacı QNB Finansinvest’in CEO’su Özgür GÜNERİ tarafından satın alındı. Bu satışın tutarı hakkında henüz bir açıklama yok.

01.02.2018 tarihinde QNB Finansinvest CEO görevinden istifa eden Özgür GÜNERİ’nin bu şekilde büyük bir adım atması artık tamamen BTCTurk ve Blockchain teknolojisine odaklanacağı anlamına geliyor.

Özgür GÜNERİ BlockChain teknoloji konusunda yaptığı büyük adımın ardından yaptığı açıklamada;

Altyapı, sistem ve güvenlik konularında önemli yatırımların yapılacağı ve pazarın büyümesi için öncü rol alacaklarını söyledi.

DEĞERLENDİRME

Gerek ülke gündemi gerek ise dünya gündeminde olumsuz ve karalama haberlerinin ardından ünlü borsacının ve Banka Ceo’sunun yaptığı önemli yatırım bakış açılarını tamamen değiştirecektir. Ülkemizdeki karalama politikaları bu yatırım sonrasında son bulabilir ya da kanunlarla ayakları sağlam yere basabilir. Ünlü borsacı ve kariyeri bankacılık olan CEO’nun bu adımı ekonomik alanda çok konuşulacaktır.

BTCTURK Tarafından yapılan resmi açıklamada ise;

Sayın Kullanıcılarımız,

QNB Finansinvest CEO’su C. Özgür Güneri Ortak ve CEO olarak BTCTurk’e katıldı

2000 yılından bu yana QNB Finansbank Grubu bünyesinde farklı şirketlerde yöneticilik yapmış olan ve son beş yıldır QNB Finansinvest’de Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görevine devam eden C. Özgür Güneri, 1 Şubat 2018 itibari ile Ortak ve CEO olarak BTCTurk’e katıldı.

Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü bitcoin alım-satım platformu BTCTurk bu transferle müşterilerine verdiği hizmeti daha kapsamlı ve kaliteli hale getirmeyi hedefliyor.

Kariyerine 1991 yılında Global Menkul Değerler’de analist olarak başlayan Güneri, 1996 yılında ABD’de Nicholas Applegate Capital Management şirketinde Türkiye analisti olarak görev yaptı. Global Menkul Değerler New York ofisinde de görev yapan Güneri, 1998 yılında Türkiye’nin yedinci portföy yönetim şirketini kurmak üzere Egebank Grubu’na katıldı. 2000 yılı başında ise QNB Finansbank Grubu’na katılan Özgür Güneri, Finans Portföy’ün kurulmasında Genel Müdür Yardımcısı olarak yer aldı. Türkiye’de Borsa Yatırım Fonları’nın oluşturulmasında önemli rol üstlenen Güneri, 2007 yılında QNB Finans Portföy Genel Müdürü olarak atandı. 2013 başında ise QNB Finansinvest bünyesine katılan C. Özgür Güneri, son beş yıldır Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yapmaktaydı.

Para ve sermaye piyasalarında edindiği 25 yılı aşkın tecrübesini BTCTurk bünyesine aktarmak hedefi ile yepyeni bir yola çıktığını anlatan Güneri şunları ifade etti:

‘Kurulduğu ilk günden beri müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeyi hedefleyen ve kısa sürede sektörün lideri haline gelen BTCTurk’ün bünyesine Ortak ve CEO olarak katılmaktan büyük heyecan ve memnuniyet duyuyorum. Yeni yapımız sayesinde müşterilerimize şeffaf, güvenli, istikrarlı ve üstün kalitede hizmet verme hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız.

BTCTurk olarak sistem, altyapı, ekip, güvenlik gibi alanlara önemli yatırımlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Müşterilerimizin artan ilgisi bizi memnun etse de onlara dünya standartlarının ötesinde hizmet verme hedefimize henüz ulaşamadığımızın bilincindeyiz. Öte yandan müşterilerimizin bize olan güvenine layık olabilmek amacıyla ve yapmakta olduğumuz işin yüksek sorumluluğunun bilinci ile çalışmalarımıza hız vereceğiz. Büyüyen ekibimiz, her gün gelişen teknolojik altyapımız, kurumsal ve şeffaf süreçlerimiz ile sektörün lideri olmaya devam edecek, standartların yükselmesi ve pazarın büyümesi için öncü rol oynayacağız.’

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme mezunu olan Güneri aynı zamanda London Business School’dan MBA Derecesine sahiptir.

Saygılarımızla