Ethereum Nasıl Alınır?

ethereum nasıl alınır Ethereum Nasıl Alınır? ethereum nas  l al  n  r

Bitcoin çılgınlığı dünya kamuoyu tarafından öğrenildikten hemen sonra adı ilk duyulan ve ilk çıktığı zamanlar Bitcoin’in en güçlü rakibi olarak görülen Ethereum Nasıl Alınır? bunun hakkında sizlere detaylı açıklamalar yapacağım.

Bitcoin’in çok hızlı gelişmesi sırasında alternatif bir yatırım yöntemi olarak ilk karşımıza Ethereum çıktı. Ethereum milyonlarca kişiye çok güzel para kazandırdı ve para kazandırmaya devam ediyor. Bitcoin’in de en güçlü rakibi olması nedeniyle yatırımcılar tarafından Güvenilir Türk Ethereum satın alma sitesi arayışı başladı. Umarım arayışınıza bu yazımız ile son vereceksiniz. Gelelim asıl meseleye;

Ethereum Nasıl Alınır ?

1. Ethereum Borsasına Üye Olma

Ethereum’ yatırım yaparak para kazanmak isteyenler öncelikle Bitlo.com adresine giderek kayıt olmaları gerekmektedir. Siteye girdiğinizde ilk karşınıza Üyelik Forumu çıkacaktır. Bu forumda yer alan bilgileri doldurduktan sonra üyelik bilgileriniz ile Üye Girişi kısmında siteye giriş yapın.

ethereum nasıl alınır Ethereum Nasıl Alınır? bitlo 2 1024x484

Ethereum Nasıl Alınır

2. Bitlo Üyelik Bilgilerinizi Doğrulama

Gerek Ethereum yatırımı olsun gerek ise Bitcoin yatırımı olsun en önemli olay güvenliktir. Bu yüzden Bitlo sistemi sizden güvenlik bilgilerinizi isteyecektir. Üye girişi yaptıktan sonra sitenin sağ üst kısmında Profilinize tıklayarak açılan menüden ”Hesabım’‘ sayfasına giderek orada yer alan Doğum Tarihi ve T.C. Kimlik numaranızı doldurmanız gerekmektedir. Bu şahsi bilgilerin alınmasının asıl sebebi sizin güvenliğiniz ve yatırılan paranın teyididir. Yani bu bilgileri kendi güvenliğiniz için paylaşıyorsunuz.

3. Bitlo Hesabınıza Türk Lirası Yatırma

Üye girişi yaptıktan sonra sitenin sağ üst kısmında Profilinize tıklayarak açılan menüden Hesabım sayfasına gittiniz ve gerekli bilgileri doldurdunuz. Artık iş hesabınıza Türk Lirası yatırmaya geldi. Sitenin menüsünden ”Para Yatırma/Çekme” sayfasına tıklayın.

ethereum nasıl alınır Ethereum Nasıl Alınır? para 1024x461

Ethereum Nasıl Alınır

Yukarıdaki fotoğraf gördüğünüz gibi sizlere Para Yatıracağınız hesap hakkında tüm bilgileri verilmiş. Bu bilgiler tamamen size özgü olup her para yatırma işlemi sırasında değişebilir.

Para yatırma esnasında asıl önemli olay Alıcı Ünvanını ve Açıklama Kodu kısmını doğru girmektir. İnternet bankacılığı ile para yatırdığınızı varsayalım. Para transfer menüsüne geldiniz IBAN bilgisini girdiniz. Alıcı Ünvanı kısmını da doğru olarak girdiniz ve sizden Açıklama Kısmı soracaktır. Bu açıklama kısmına size verilen ”Açıklama Kodu”nu yazmanız gerekmektedir.

Alıcı Ünvanı ya da  Açıklama Kodu yanlış yazılırsa para tekrar hesabınıza iade ücreti kesilerek iade edilir.

Para Yatırma sayfasındaki tüm bilgileri not ettikten sonra Yatırmak İstediğiniz Tutarı yazıyorsunuz ve Bildirim Gönder butonuna basıyorsunuz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey yukarıda yazdıklarıma dikkat ederek parayı transfer etmeniz. Transfer işlemi gerçekleştikten sonra paranın Bitlo hesabınıza yansıması için biraz beklemeniz gerekecektir.

4.  Ethereum Alma

Ehereum Nasıl Alınır hakkındaki adımları yukarıda detaylı anlattıktan sonra asıl yere geldik. Yatırdığımız para Bitlo hesabımızda aktif olduktan sonra ”Kolay Alış/Satış” sayfasına gidiyoruz ve almak istediğimiz tutarı yazarak ”Ethereum Satın Al” butonuna tıklıyoruz.

-Bitlo Ethereum Satın Alma Rehberi

Bitlo üzerinden Ethereum satın alma aşamasında zorluk yaşayan yatırımcılar için Ethereum Satın alma ve Ethereum Satma işlemlerinin anlatıldığı Ethereum Satın Alma Rehberi bulunmaktadır. Linkte tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Selametle…