Xiaomi’nin Yeni Akıllı Bisikleti!

Xiaomi'nin Yeni Akıllı Bisikleti! Xiaomi’nin Yeni Akıllı Bisikleti! xiami

Çin‘in ünlü teknoloji firmalarından olan Xiaomi sürekli olarak yeni gelişmelerle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Bu defa ki ürünü ise akıllı bisiklet!
Xiaomi firması son günlerde oldukça sıkı bir çalışma içerisine girdi. Sürekli olarak yenilikler ile gündeme gelen şirket son olarak bilgisayar çözümleri üzerinde düzenlemeler yapıyordu.
Şirket tarafından yeni yayınlanan görüntülerde akıllı bisiklete dair taze bilgiler ortaya çıktı. Beklenmedik bir anda duyurusu gerçekleşen akıllı bisiklet modeli Xiaomi‘nin bu alandaki ikinci ürünü olacak. Bir önceki ürün olan QiCycle R1 bisikleti 3.000 dolarlık dikkat çekici fiyatıyla satışa sunulmuştu. Yüksek ücrete sahip olması sebebiyle satışlarda beklentinin altında kalmıştı. Xiaomi’nin bunu dikkate alıp yeni modelin fiyatını diğerine nazaran daha uygun yapıp yapmayacağı ise ilerleyen zamanlarda kesinleşecek.

1 Xiaomi'nin Yeni Akıllı Bisikleti! Xiaomi’nin Yeni Akıllı Bisikleti! 1

Xiaomi’nin Yeni Akıllı Bisikleti!

Şirket akıllı bisikletine MIJIA ismini verdi ve bunu da resmi Weibo hesabı aracılığıyla açıkladı. Yine de Xiaomi konuya ilişkin çok fazla bilgi vermek istememiş olacak ki görüntüler detaylı yorum yapmaya imkan vermiyor. Genel olarak söylenebilecekler arasında akıllı bisikletin arka bölümünde kırmızı bir LED lambanın bulunması sayılabilir. Böylelikle de bisiklette bir stop lambasının yer alacağını söylemek mümkün.

 

[ads1]

Xiaomi akıllı bisikletine farklı özellikler ekleme noktasında da çalışmalar yapmış ve bir adet bilgi ekranı yerleştirmiş. Kullanıcıların bu sayede bisikletin mevcut şarj durumunu ve hızını, ayrıca kat edilen mesafe gibi diğer ayrıntıları öğrenme şansı olacak. Ürünün özellikleri bunlarla sınırlı değil. Bluetooth eklentisi ile akıllı telefonlara bağlantı gerçekleştirilebilecek ve bisiklete dair her bilgi telefondan rahatlıkla izlenebilecek.

Piyasadaki varlığını her geçen gün daha da güçlü bir şekilde hissettiren Çinli teknoloji şirketinin yeni akıllı bisikletini meraklılarıyla buluşturduğunda nasıl bir tepki alacağı ise merak konusu.