Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Google Station Bedava İnternet bedava internet Google bedava internet dağıtmaya başlıyor indir

Bedava İnternet projesi  ilk olarak Tayland, Meksika ve Hindistan‘da ”Google Station” adıyla başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalardan sonra Google Station projesine Filipinler’de dahil oldu. Google bu hizmeti sayesinde Filipinler’de 50 farklı noktaya Wİ-Fİ yerleştirerek bedava internet dağıtacak.

bedava internet Google bedava internet dağıtmaya başlıyor google station 624x351

google station

Google Station Bedava İnternet!

Google, geçtiğimiz günlerde düzenlemiş olduğu etkinlikte daha önce 3 farklı ülkede hizmete sunulan bedava internet projesinin çalışmalarına Filipinler’de başladığını duyurdu.

Proje kapsamında ülkenin 50 farklı noktasına ücretsiz Wi-Fi cihazları yerleştirerek. Filipinli halka bedava internet dağıtılacak. Ancak internet kullanımı belirli bir süre olacak.

Alınan bilgilere göre, her kullanıcı bu Wi-Fi noktalarında 30 dakika boyunca internete giriş yapabilecek. Süresi dolan kullanıcı tekrar bağlantı kurması gerekecek.

Bu yöntemle hem internet hızı belirli bir seviyede korunmuş olacak. Hem de gereksiz kullanımların önüne geçilecek.

Bu açıklamayla birlikte artık Google Station Meksika, Hindistan, Tayland, Nijerya, Endonezya ve Filipinler olmak üzere toplam 6 ülkede aktif olarak hizmet veriyor olacak.

Google Neden Böyle Bir Girişimde Bulunuyor!

Bu haberin gündeme gelmesinin ardından birçok kişinin aklına Google neden böyle bir hizmeti ücretsiz sunuyor ? sorusu mutlaka gelmiştir. Tabii bu Google tarafından HİZMET olarak adlandırılıyor. Ancak ücretsiz Wi-Fi sayesinde ele geçirilecek kullanıcı bilgilerinin ne amaçla kullanılacağı kesinlikle bilinmiyor.

İstihbarat servislerine hizmet amacıyla böyle bir girişimin yapılması ihtimali oldukça yüksek. Kimse durduk yere ücretsiz bir hizmet verme yarışına gireceğini düşünmüyoruz.

Çünkü bir Webmaster atasözü der ki; Kullanmış Olduğunuz Uygulama ya da İnternet Sitesinde Parayla Size Satılan Bir Şey Yoksa Satılan Sizsiniz !!