Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

PlayStation 4 Çökerten Koddan Kurtulma Yolları

Teknoloji 31 Ekim, 13:50'de eklendi 8677 Görüntülenme

Sony oyun konsolu olan Playsation 4 akıl almaz bir hata ile karşımıza çıkıyor ve bu sorunu ortadan kaldırmak yani en azından yeni güncelleme gelen dek geçici olarak nasıl bu sorundan korunabileceğinizi ya da cihazı bu kurtaracağınızı yazımızın devamında anlatıyor olacağım. PlayStation 4 çökerten koddan kurtulma yolları arasından öncelikle tercih edeceğiniz bir uygulama yoksa cihaz kullanılamaz duruma geliyor. Reddit’te meydana gelen bu hata ise ne yazık ki hızla yayılmasını sürdürüyor. Sayılamayacak kadar çok kullanıcı, bu soruna maruz kaldığını söyleyen pek çok gönderi paylaşmayı sürdürüyor.

Daha önce Android ve iOS işletim sistemleri içinde karmaşık bir takım mesajlar alınması ile meydana gelen duruma benzeyen bu hata Playstation işletim sisteminde de görüldü. Ancak mobil cihazlarda telefonu açıp kapatma ile çözülen bu sorun playstation üstünde daha çok sorun ve hasara neden oluyor. Bu hataya yol açmak istemiyorsanız ya da zaten şu anda bu sorun ile uğraşıyor ve cihazı kurtarmak istiyorsanız PlayStation 4 çökerten koddan kurtulma yolları anlattığımız yazımız en doğru adresiniz olacak.

Playstation 4 Çökerten Koddan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Öncelikle konsol üzerinden mesaj alımını kapatmalısınız. Bu size geçici olarak cihazınızı koruma sağlayacaktır. Bu işlemi Ayarlar -> Hesap Ayarları ve Gizlilik Ayarları -> Mesajlar bölümünden Mesaj Alınabilecek Kişiler yazısını “hiç kimse” yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Mesajları kapatabileceğiniz  bir diğer seçenek de internet sitesi üzerinden olabilir. Hesabınıza girdikten sonra mesaj sekmesinden aynı işlemi kolayca uygulayabilirsiniz.

Peki PlayStation 4 çökerten koddan kurtulma yolları ararken mesajı aldınız ve cihazınız çöktü, şimdi nasıl kurtaracaksınız? İlk olarak aldığınız mesajı web sitesinden ve mobil uygulamadan silin. Şimdi Playstation 4 veri tabanını yeniden oluşturun. Bu uygulama savelerinize hiçbir şekilde zarar vermeyecektir.

Veritabanını yeniden oluşturabilmek için, cihazınızı güvenli modda açmanız gerekiyor. Güvenli modda açmak için;

  1. Cihazı tamamen kapat.
  2. Güç (açma) tuşuna 7 saniye boyunca basılı tutun ve 2. sinyal sesini duyunca elinizi çekin.
  3. USB kablonuz ile Dualshock’u cihaza bağlayın.
  4. Açılacak ekrandan  Rebuild Database seçeneğine tıklayın. Bu seçenek genelde 5. sırada yazıyor. Tüm işlem bitti artık cihazınızı kullanabilirsiniz ve Save dosyalarınıza hiçbir şekilde zarar gelmemiştir.

 

Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
download lava firmware
Free Download WordPress Themes
udemy free download
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İphone 8 Ne Zaman Çıkacak ?

İphone 8 Ne Zaman Çıkacak ?

0
0
28 Ağustos, 22:53
Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu

Bluetooth Mouse Bağlantı Sorunu

0
0
12 Haziran, 02:45
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...