Xiaomi’den Yeni Akıllı Saat Duyurusu Geldi!

xiaomi'den yeni akıllı saat duyurusu geldi! Xiaomi’den Yeni Akıllı Saat Duyurusu Geldi! Logo de Xiaomi1

Xiaomi denildiği zaman şüphesiz akla hemen akıllı saat, telefon ve bilgisayar modelleri geliyor. Çünkü son yıllarda geliştirdiği ürünlerle ismini bir hayli duyurmayı başardı. Hatta piyasayı öyle hareketlendirdi ki rakipleri için önemli bir isim haline geldi. Çin merkezli teknoloji şirketinin bu defa ki yeniliği fitness odaklı akıllı saat oldu ve resmi olarak duyurusu yapıldı.

Geride bıraktığımız dönemler içerisinde Mi Band isimli akıllı bilekliklerini kullanıcılarla buluşturan şirket ardından bilgisayar modellerine geçmişti. Dikkat çeken ürünleri bir bir piyasaya süren Xiaomi, Mi Notebook Air adlı modeliyle de ilgi odağı haline gelmişti. Çalışmalarına ara vermeden devam eden şirketin son hamlesi akıllı saat modellerine ilişkin oldu. Giyilebilir teknoloji alanında geliştirilen cihazlar her geçen gün tanınırken Xiaomi cephesinden gelen haber fitness odaklı akıllı saat AMAZFIT’i bizlerle tanıştırdı.

Xiaomi-Mi-Headquarters-1600x1200 xiaomi'den yeni akıllı saat duyurusu geldi! Xiaomi’den Yeni Akıllı Saat Duyurusu Geldi! Xiaomi Mi Headquarters 1600x1200 1024x768

 

Xiaomi’nin geliştirdiği fitness odaklı akıllı saat modeli AMAZFIT’in özellikleri arasında 1.34 inç büyüklüğünde bir ekran yer alıyor. Ayrıca 300×300 çözünürlük ile beraber satışa çıkacak olan saatte tasarımda dikkat çekiyor. Dairesel bir görünüşe sahip AMAZFIT, 512 MB RAM ve 1.2 GHz işlemci ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Saatin özellikleri bunlarla da bitmiyor, güçlü bataryası ile 35 saate kadar kullanım imkânı getiriyor ve GPS sistemini de içerisinde barındırıyor. 4GB dahili depolamanın yer aldığı akıllı saat modelinin kendine ait bir işletim sistemi bulunuyor. Bununla beraber Android cihazlarla eşleştirilerek kullanılabilir. IP67 sertifikasına sahip AMAZFIT, hem suya hem kuma dayanıklı yapısıyla geliyor. Şu an yalnızca Çin’de satışa çıkacak olan saatin oradaki piyasa değeri 120 dolar olarak belirlendi.

Şimdiden merakla diğer ülkelerde satışa çıkması beklenen Xiaomi akıllı saati için henüz bir açıklama yapılmadı. Şirketin yakın bir tarihte Avrupa’da da satışlara başlaması bekleniyor.