Xiaomi Mi Band 2 Rekor Mu Kıracak?

Xiaomi Mi Band 2 Rekor Mu Kıracak? Xiaomi Mi Band 2 Rekor Mu Kıracak? Ekran Resmi 2015 06 21 13 17 52

Geliştirdiği ürünlerle son zamanlarda teknoloji alanında olumlu rüzgarlar estiren Xiaomi, Mi Band 2 isimli akıllı bilekliği ile başarısını perçinledi.
Pekin merkezli şirketin yakın tarihte üreterek kullanıcılarıyla buluşturduğu Mi Band 2 akıllı bileklik oldukça beğeni topladı ve Xiaomi‘nin yüzünü güldürdü. Konuyla ilgili tek olumsuz haber ise ürünün bazı ülkelerde satışının bir süre ertelenmesi yönünde alınan karar oldu.
Üretmiş olduğu cihazlarla sık sık adından söz ettiren Çinli teknoloji şirketi bundan önce Mi Band adlı ilk akıllı bilekliğini piyasaya sürmüştü. 10 milyondan fazla satış rakamına ulaşarak iyi bir çıkış yapan ürün, Mi Band 2 içinde ortamın hazır hale gelmesine yardımcı oldu. Yoğun taleple karşılaşan Xiaomi, iki modelle ilgili de hedefine ulaştı diyebiliriz.

Xiaomi Mi Band 2 Rekor Mu Kıracak? Xiaomi Mi Band 2 Rekor Mu Kıracak? Xiaomi Mi Band 2 Rekor Mu Kıracak? xiaomi miband2 480

Xiaomi Mi Band 2 Rekor Mu Kıracak?

Bundan sonra ne olacak sorusunun cevabını ise şirket CEO’su Lei Jun veriyor ve üretim hattına dair artırımın gelecek ay iki kat olarak gerçekleşeceğini belirtiyor. Tabii satış rakamlarının yüksek olması sonucunda karşılanamayan talep sıkıntısı yüzünden bazı ülkelerdeki çıkış tarihi de ertelenecek.
Akıllı bileklik Mi Band 2‘nin fiyatı ise 44 dolar olarak belirlendi ve çevrimiçi alışveriş mağazası üzerinden ön siparişe çıktı. Çin’deki fiyatı 22 dolar seviyesinde belirlenmişti.
Xiaomi‘nin giyilebilir teknoloji alanında ürettiği son akıllı bilekliği Mi Band 2‘nin özelliklerini hatırlayalım:
Bileklikte diğer modellerde olmayan OLED ekrana yer verildi, böylece kullanıcılar bildirimleri 0,42 inç büyüklüğe sahip ekrandan rahatlıkla takip edebilecek.[asd1]
Aynı zamanda uykuyu düzenleyen ve kalp hızına dair ölçüm yapabilen cihazın, fitness alanıyla ilgili gelişmeleri de takip edebilme yeteneği bulunuyor.
Mi Band 2‘de 20 gün bekleme süresi mevcut. Bluetooth yardımıyla mobil cihazlara da bağlanabiliyor. En dikkat çeken yönlerinden birisi ise 1 metre derinlikteki sularda tam 30 dakika boyunca su sızıntılarını engellemek için çalışıyor. Ürünün ülkemize gelişi için bir süre daha beklemek gerekecek.[adsx]