Xiaomi, Drone Üretmeye Karar Verdi!

Xiaomi, Drone Üretmeye Karar Verdi! Xiaomi, Drone Üretmeye Karar Verdi! 20150410183639 amazon latest approval fly new drone tests robot helicopter

Teknoloji pazarında firmalar her türlü yeniliğe karşı kapılarını açık tutuyor. Farklı ürünler geliştirerek piyasada yer almayı ve büyümeyi isteyen şirketler projelerine hız veriyor. Bu anlamda son adımı sık sık adını duymaya başladığımız Çin’in ünlü teknoloji şirketlerinden Xiaomi attı.

Drone’larla ilgili gelişmeleri bu dönem oldukça fazla duyduk. Xiaomi firması da yeni stratejileri olarak insansız hava aracı Drone üretimini seçti ve bunu resmi olarak duyurdu.

Çin teknoloji konusunda başarılı firmaları bünyesinde barındıran bir ülke. Bunlardan birisi Huawei iken bir diğeri Xiaomi oldu. Ürettiği cihazlarla adından söz ettiren şirket, yakın gelecekte tanıtmak üzere sürücüsüz otomobil teknolojileri ile ilgili çalışmalara başlayacağını söylerken, bir yandan da Drone üretimine başlamanın hesaplarını yapıyor.

cropped_content_drone-yarislari_u1A51C96sd291a6 Xiaomi, Drone Üretmeye Karar Verdi! Xiaomi, Drone Üretmeye Karar Verdi! cropped content drone yarislari u1A51C96sd291a6 300x171

Xiaomi firması bugüne dek piyasanın iyi isimleri arasında yer almayı başardı. Çin ve Hindistan’daki teknoloji pazarında yerini sağlamlaştırdı ve farklı adımlar atmaya başladı. Bundan önce üretilen ve piyasaya sürülen Drone’lar benzer özelliklere sahipler. Xiaomi ise kendisini rakiplerinden bir adım öne geçirecek olan bir Drone üretiminde bulunmak istiyor. En azından sızan haberler bunu gösteriyor.

Peki Xiaomi Drone üretiminde nasıl bir farklılık oluşturacak? İnsansız hava aracı Drone’lar uzaktan kumandayla hareket ettiriliyor. Ancak Xiaomi bunu yeterli bulmadığından olacak akıllı bileklikler üreterek Drone’ları kontrol etmeyi amaçlıyor.

[ads1]Çin merkezli bir şirket olan Xiaomi‘nin, Drone üretimini gerçekleştirdikten sonra Amerikan pazarına girip girmeyeceği henüz belli değil. Ancak sızan iddialara göre Xiaomi, Çin ve Hindistan’ın yanında Amerikan pazarına da girmeyi planlıyor. Tabii bunu öğrenebilmek için bir müddet daha beklemek gerekecek.

Son olarak Xiaomi üzerinde çalışacağı insansız hava aracı Drone’a 4K video kayıt yapabilen bir video kamera yerleştirecek.