Xbox 360 Artık Üretilmeyecek!

xbox 360 artık Üretilmeyecek Xbox 360 Artık Üretilmeyecek! xbox 360 slim controller vs old controller 716

Microsoft cephesinden ilginç bir haber geldi. Şirket Xbox 360’ın üretimini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.

Xbox 360 şimdiye kadar tercih edilen oyun konsolları arasında popülerliğini koruyordu. 10.yılını kutlayan Xbox 360, 80 milyondan fazla satıldı. Kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan oyun konsolunun yerini şimdilerde Xbox One’ın alacağı söyleniyor.

Oyun severler açısından Playstation 3 ile karşılaştırılan Xbox 360, ilk zamanlarda biraz sorun çıkarmıştı. Verdiği üç kırmızı ışık hatası yüzünden oyunlarda sıkıntı yaşandı ancak elbette sonradan bunun üstesinden gelindi. Gün geçtikçe popülerleşen oyun konsolu, oyunlarda kullanılan online altyapısı sayesinde kullanıcıların gönlünü fethetmişti.

Zamanında yaşanan rekabet günümüzde devam etmiyor. Yani Playstation 2 ve piyasaya sürülen ilk Xbox arasında bir çekişme kalmadı. Son gelen haberlerle geçmişin üzerinin kapatılacağını söyleyebiliriz.[ads2]

Xbox 360 Artık Üretilmeyecek xbox 360 artık Üretilmeyecek Xbox 360 Artık Üretilmeyecek! 360

Xbox 360 Artık Üretilmeyecek

[ads2]Yazının başında da belirttiğimiz gibi Microsoft şirketinden gelen son açıklamaya göre, stoklarda bulunan Xbox 360’lar bitene dek satışlar devam edecek. Ancak daha sonrasında yeni üretim yapılmayacak. Şirketin Xbox 360 üzerinden tamamen elini çekmeyeceğini de belirtelim.

Haberin detaylarına gelecek olursak, gelecekte Xbox Live servisi ve online sunucular kullanılabilecek. Games With Gold ile Deals With Gold oyunları için de aynısı söz konusu. Xbox 360 açısından ise yeni oyunlar eklenecek, oyun satışlarında sıkıntı yaşanmayacak. Xbox 360’ın ekipman ve aksesuarları kullanıcılar için satışta olacak. Aynı zamanda Xbox One kullanıcıları Xbox 360 için geçmişe dönük uyumluluk desteğine ulaşabilecek.[ads1]

Uzun yıllardır oyun severlerin yanında olan Xbox 360’ın artık üretilmeyecek olması belki üzücü ama Microsoft şirketi söz konusu oyun konsolu için yazılımları güncellemeye devam edecek. Dolayısıyla servis desteği alabilmek mümkün olacak. Xbox 360 için üretimin sonuna gelindi çünkü şirketin planları gelecek için Xbox One üzerine kurulu. Kullanıcıların hayallerini gerçekleştirmek için daha fazla çalışacaklarına eminiz.