Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Windows Appcrash Hatasına Çözüm

Oyun, Pc & Donanım 23 Ağustos, 16:27'de eklendi 29420 Görüntülenme

İnternet üzerinden oyun indirildiği zaman uyumsuzluk hatası veren Appcrash hatasına çözüm yöntemi kullanıcılar tarafından geliştirildi. Genelde şikayet sitelerine boyutu yüksek olan bir oyunu saatlerce indirmeyi bekledikten sonra oyunun kurulumu sırasında uyumsuzluk hatası alınmasından çok sayıda şikayetler yapıldı. Yaşanan bu sorunun çözümü ise yapılacak oldukça basit bir işlem sonrasında çözülüyor.

Oyunlarda Uyumsuzluk Hatasının Çözümü

Yaşanan sorun genellikle Windows 7 ve sonrası işletim sistemlerinde karşımıza çıkıyor. Bunun için aşağıdaki işlemleri yaparak uyumsuzluk problemini çözebiliriz;

  • Hata alınan oyuna sağ tık yaparak özellikler sayfasını açın,
  • Karşınıza çıkan pencere üzerinden uyumsuzluk sekmesine gelin,
  • Açılan sayfa üzerinde ‘’Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu’’ seçeneğini işaretleyin,
  • Bir sonraki adımda ise açılan alt bölümde Windows XP seçeneğini tercih ederek Uygula ve Tamam seçenekleri ile işlemi sonlandırın.

Uygulanan bu işlemler yaşanan Appcrash hatasının çözümü için yeterli olur. Ancak bu yapılan işleme rağmen sorunu yaşamaya devam ediyorsanız bir kaç ihtimaliniz daha bulunuyor.

Oyun uyumsuzluk hatası Appcrash Hatası Windows Appcrash Hatasına Çözüm appcrash hatasi

Sorun Devam Ediyorsa Diğer İhtimaller

Uyumsuzluk sorunu yaşanmasına devam edilmesi halinde %90 yazılımsal ve %10 donanımsal sebeplerden dolayı oyun açılmayabiliyor. Bu sebepler ise şu şekilde;

  • Güvenlik duvarı yüksek seviyede ve Antivirüs programınız aktifse bu sorunu yaşayabilirsiniz. Bundan dolayı her iki güvenlik aracını da kapatarak yeniden kurulum yapmayı deneyebilirsiniz.
  • Diğer ihtimal sistem gereksinimleri kritik olmayan seviyede yetersiz kalabilir. Bu durumda sistem gereksinimleri yetersiz uyarısı almak yerine uyumsuzluk uyarısı alırsınız. Oyunun ihtiyacını belirleyerek gerekli sistem gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda RAM tam olarak kullanılabiliyor yada boyutu tam olarak görülemiyor. Yaşanan bu durum için BIOS üzerinden bir kaç ayar yaparak oyun kurulumunu yapmaya devam edebilirsiniz.

İşlemlerin bitmesinden sonra oyunlarda uyumsuzluk sorunu tamamı ile ortadan kalkması gerekiyor. Hala sorun yaşıyorsanız indirme esnasında eksik dosya yada hatalı dosya indirmiş olabilirsiniz.

Tüm işlemlerin genel olarak oyunun sistemi tanıması için yapıldığının bilinmesi gerekir. Oyunlar uyumsuzluk hatası veriyorsa genel problem oyun dosyaları sağlam ancak bilgisayar oyunu açmada başarısız kalıyor demektir. Bazı durumlarda sağ tık yaparak yönetici olarak aç demeniz de uyumsuzluk sorununu ortadan kaldırmak için yeterli olabiliyor.

Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download karbonn firmware
Download WordPress Themes
free download udemy paid course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...