PES 2013 VRam 128 MB Hatası Kesin Çözümler

pes 2013 vram 128 mb PES 2013 VRam 128 MB Hatası Kesin Çözümler pes vram hatasi bilgedefteri 810x417

Değerli takipçiler PES 2013 VRam 128 MB Hatası ile karşılaşanlar için kesin çözümler serimize bu yazıyı da dahil ediyoruz. Kesin çözümler serimizde bildiğiniz gibi, olayın çözümünü sizlere sunarken neden bu sorunun kaynaklandığını tespit ederek ve anlatarak çözümlere gidiyoruz. PES 2013 VRam 128 MB Hatası kesinlikle ekran kartı ile ilgilidir.

Birçok forum vb. yerlerde BİOS ayarları vs ile oynayın şeklinde yazılar okumuş olabilirsiniz. Hepsini unutun biz sorunun kaynağını çözerek ilerleyeceğiz.

PES 2013 VRam 128 MB Hatası Kesin Çözümleri

1.ÇÖZÜM

Öncelikle Ekran Kartınızın Driver’ı yüklü değilse kesinlikle bu hatayı alırsınız. Ekran kartının driver yüklü mü değil mi ? bunu öğrenmek için.

Bilgisayarım – Sağ Tık – Özellikler – Aygıt Yöneticisi – Gelen pencereden Ekran Bağdaştırıcıları sekmesine tıklıyoruz ve açılan listede harici veya dahili ekran kartımız yüklü mü bakıyoruz.

Harici ekran kartınız Nvidia veya AMD şeklinde yazar. Dahili ekran kartınızda İntel ya da AMD şeklinde yazmaktadır. Eğer hem dahili hem de harici ekran kartınız yüklü değilse Microsoft şeklinde bir ekran kartı yazısını görürsünüz.

Baktınız ve ekran kartlarınız yüklü değilse. Online Driver Pack yazılımı ile ekran kartlarınızı kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Nvidia ve AMD’nin kendi sitelerinden de indirerek yükleyebilirsiniz. Bilgisayarınıza yeni format attıysanız kesinlikle sorun budur.

2.ÇÖZÜM

Baktınız ekran kartlarınız yüklü ama hala aynı hatayı alıyorsunuz. Bu sefer bakıyoruz. PES 2013 ekran kartlarımızın yüklü olduğunu görebiliyor mu ?

PES 2013 dosyasından SETTINGS’i açıyoruz. Özellikler sekmesine gelip aşağıdaki gibi bakıyoruz.

pes 2013 vram 128 mb PES 2013 VRam 128 MB Hatası Kesin Çözümler 0bb3b8fc60d22d254bb6e7c167b40862

Pes 2013 VRAM Hatası

Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi PES 2013 ekran kartımızın adını görebiliyor ama sorun var ki yapılandıramıyor. Yani algılayamıyor.

GPU kısmında yazan sizin bilgisayarınızda değişiklik gösterebilir. AMD yazabilir ya da başka bir Nvidia ekran kartının adını yazabilir. Ya da İntel HD Graphic şeklinde yazabilir. Eğer KIRMIZI renk çıkıyorsa algılayamıyordur.

Eğer Microsoft ya da Standart Ekran kartı yazıyorsa da ekran kartlarınız hiç yüklü değildir. 1. Çözümü yapın.

Her neyse 2. Çözümde lafı biraz uzattık. Yukarıda gördüğünüz gibi ekran kartımızı görüyor ama yapılandıramıyor. Bu sefer varolan ekran kartlarımızı sileceğiz ve Nvidia ya da AMD’nin sitesinden tekrar indirerek kuracağız.

Kurulum işlemi sonrasında da Bilgisayarı kesinlikle yeniden başlatacağız.

3. ÇÖZÜM

Ekran kartlarınızı yeniden yüklediniz, sildiniz tekrar yüklediniz ve hala sorunu almaya devam ediyorsanız. PES 2013 EXE‘nin üzerine sağ tıklayın ve  Grafik İşlemciyle Çalıştır – Yüksek Performaslı Nvidia ya da Yüksek Performanslı AMD seçeneğine tıklayarak oyunu açın.

Bu sorunun sebebi ise, bilgisayarınızda ekran kartlarınız doğru olarak yüklü ama Windows hangisiyle açacağını bilmiyor.

PES 2013 VRam 128 MB Hatası Kesin Çözümler pes 2013 vram 128 mb PES 2013 VRam 128 MB Hatası Kesin Çözümler vram hatas   bilgedefteri

Dediğim işlemin nasıl olduğunu göstermek için Yukarıdaki Fotoğrafı sizler için ekliyorum. Bu şekilde yaparsanız sorunsuz açarsınız.

Eğer Hala Hata almaya devam ediyorsanız. YORUM olarak aşağıda belirtin ya da

SORU-CEVAP bölümümüzden yazın yardımcı olalım

Selametle…