Volvo Tırları Sürücüsüz Olarak Yola Çıkacağı Günü Bekliyor!

volvo tırları sürücüsüz olarak yola Çıkacağı günü bekliyor! Volvo Tırları Sürücüsüz Olarak Yola Çıkacağı Günü Bekliyor! new volvo fh16 725579160

Otomobil dünyasında firmalar ara vermeden yenilikleri birbiri ardına piyasaya sürmeye devam ediyor. Özellikle sürücüsüz otomobil ve elektrikli otomobil alanında son zamanlarda yaşanan gelişmeler hızlandı. Volvo ise bu teknolojiye adım atan yeni isimlerden biri oldu. Sürücüsüz tırları ile test sürüşlerine başlayan Volvo yakın tarihte bir sürpriz yapabilir.

Gelecekte otomobil alanında çok farklı çözümlerle karşılaşacağımız kesin. Bugünlerde hızlanan çalışmalar ise bunun en büyük kanıtı. Birçok markanın odağına aldığı elektrikli otomobil teknolojisinin ardından listede yer alan diğer bir seçenekte sürücüsüz otomobiller. Volvo konuyla ilgili oldukça kararlı olduğunu sürücüsüz ağır vasıta tırlar ile gösterdi.

Bugüne dek genellikle küçük otomobiller kapsamında ele alınan sürücüsüz çözümler Volvo ile yön değiştiriyor. Ağır vasıta olarak kabul edilen tırlar ile ilgilenen şirket bu anlamda sürücüsüz tırların geliştirilmesi üzerinde çalışıyor.

14111 volvo tırları sürücüsüz olarak yola Çıkacağı günü bekliyor! Volvo Tırları Sürücüsüz Olarak Yola Çıkacağı Günü Bekliyor! 14111

Ağır vasıtalarla ilgili bir çözümde ünlü isim Mercedes-Benz’den gelmişti. Kamyonlar üzerinde duran şirketin sürücüsüz olarak bu araçlara dair çalışmalarını sürdürdüğü biliniyordu. Bu defa gündeme gelen isim İsveç’in tanınan markası Volvo oldu ve tırların yeni teknolojiyle buluşmasını sağladı.

Volvo cephesinden gelen haberler tırların test sürüşlerine başladığını gösteriyor. Çalışmaların ise bir yıl daha süreceği konuşuluyor. Şirketin ağır vasıta aracı olarak tırları seçmesinin arkasında yatan sebeplerden biri kuşkusuz dağlık alanlarda rahat kullanım imkânına sahip olmaları. Volvo ürettiği tırların bu anlamda iyi bir sürüş deneyimi sunacağına inanıyor.

Volvo sürücüsüz olarak test sürüşlerine dahil ettiği tırları Boliden tünelinde deneyecek ve 1320 metreyi bu şekilde gitmesini sağlayacak. Tırların donanımı içerisinde radar ve lazer sensörleri yer alıyor. Yapılan yorumlarda bu doğrultuda olumlu.

Geleceğin teknolojisi sürücüsüz araçları odağına alan Volvo’nun tırlarının 2020 yılı ile beraber yollarda olması bekleniyor.