Volkswagen E-Golf İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Girdi!

Volkswagen E-Golf İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Girdi! Volkswagen E-Golf İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Girdi! 2017 VW e Golf air view e1444037291652

Volkswagen otomobil modellerini yenileme hazırlıklarını sürdürürken en popüler araçlarından biri olan Golf’ün elektrikli modelini görücüye çıkardı.

Los Angeles Auto Show’da otomobil meraklılarını ilgilendiren birçok gelişme göze çarpıyor. Bunlardan bir tanesi Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen oldu ki Golf’ün yeni versiyonuyla dikkat çektiler. E-Golf adı verilen araç elektrikli olmasıyla öne çıktı.

Aslında Volkswagen bir süredir skandallarla uğraşıyor. Emisyon hilesi ile gündeme bomba gibi düşen şirket konuya dair itiraflarını birbiri ardına yapmıştı. Almanya hükumeti ise konuya el atmış ve geleceğe dair otomobil sektörüne ait planları açıklamıştı. Buna göre 2025 yılına dek benzinli ve dizel motorlu otomobillerin satışı yasaklanacaktı. Haberi duyan üreticiler ise kendi bünyelerinde çözüm arayışına girdiler. Özellikle elektrikli otomobil modellerine olan ilgi arttı.

e-golf_touch_blog-a2 Volkswagen E-Golf İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Girdi! Volkswagen E-Golf İle Elektrikli Otomobil Sektörüne Girdi! e golf touch blog A2 1024x610

Almanya’nın öncü otomobil şirketlerinden olan Volkswagen’de araç sahibi olmak isteyenlerin ilgi gösterdiği modellerden Golf’ü yeniledi ve 2017 versiyonuyla görücüye çıkardı. E-Golf ismindeki araç Los Angeles Auto Show’da resmen tanıtıldı. Peki, e-Golf hangi özellikleri barındırıyor?

Öncelikle 2017 Golf modelinde elektrikli motor yer alıyor ve yarı otonom özelliklere sahip olarak sunuluyor. LED farlar ile zenginleştirilen modelin tasarımının yanı sıra pil kısmında 35.8 kWh bulunuyor. Bu da şarj olmadan tam 200 km yol almasını sağlıyor.

Önceki model ile karşılaştırıldığında daha fazla menzil yapan aracın fiyatı da buna göre yükselebilir. 2015’te Almanya pazarında 28 bin dolardan alıcılarını bekleyen otomobilin yeni etiket fiyatı 36 bin olarak belirlenebilir. En azından tahminler bu yönde. E-Golf’ün hızına gelecek olursak maksimum 150 km/s şeklinde belirlenmiş. Yine önceki modele oranla daha iyi bir orana sahip.

Skandallarla uğraşırken bir yandan da şirket hakkındaki düşünceleri düzeltmenin yollarını arayan Volkswagen Los Angeles Auto Show’da bir adım atmış oldu.[ads2]