LG Ürünleri Yapay Zeka İle Buluşuyor!

lg Ürünleri yapay zeka İle buluşuyor! LG Ürünleri Yapay Zeka İle Buluşuyor! Artificial intelligence elon musk hawking

Yapay zeka firmaların gündemini meşgul ederek yeniliklerle buluşmayı sürdürüyor. Şu ana dek birçok ünlü ismin odağına aldığı yapay zeka algoritmaları için çalışmalar son hızıyla devam ederken Güney Kore’nin ünlü teknoloji şirketi LG Electronics’ten de bu yönde bir adım geldi. Sahip oldukları teknolojiyi yapay zeka alanında kullanmayı düşünen şirket yatırım yapma kararı aldı.

Bilindiği gibi şu sıralar hem giyilebilir teknoloji alanı hem de yapay zeka algoritmaları oldukça revaçta. Gelecekte kullanılacak teknolojiler üzerinde çalışarak kendi ürünlerini geliştirmeyi amaçlayan şirketlerde adımlarını hızlandırıyorlar. Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG Electronics, robotik teknolojilere olan ilgisini belli ederek bu konuya yapacakları yatırım konusunda kararlarını açıkladı.

 

Yapay zeka algoritması denilen teknoloji ile insanların yapabildiği işlemleri yapan bir sisteme ulaşılmaya çalışıyor. Bu konuyu gündemine alan LG’de çalışmalarını genişleterek teknoloji alanında ilerlemeyi istiyor.

The logo of South Korea's LG Group is seen in front of the company's headquarters in Seoul on December 26, 2014. South Korean prosecutors raided the headquarters of LG Electronics in a probe into the destruction of rival Samsung's washing machines at stores in Germany, company officials said. AFP PHOTO / JUNG YEON-JE (Photo credit should read JUNG YEON-JE/AFP/Getty Images) lg Ürünleri yapay zeka İle buluşuyor! LG Ürünleri Yapay Zeka İle Buluşuyor! o LG HQ  1024x591

Konuyla ilgili LG Electronics cephesinden gelen açıklamada söz konusu robotik teknolojileri akıllı ev aletleri ile buluşturacakları belirtildi. Yani buzdolabı, çamaşır makinesi gibi ürünler yapay zeka algoritmaları ile birleşerek yeniliklere sahne olacak.

LG Electronics yetkilisi Jo-Seung-Jin robotik teknolojilere olan ilgilerini akıllı ev aletleri ile destekleyeceklerini, bununda ev aletleri alanında önemli bir gelişmeye neden olacağını ifade etti.

Peki, LG Electronics yapay zekayı ev aletlerinde nasıl kullanmayı düşünüyor?

Akıllı ev aletlerini yapay zeka algoritmaları ile bütünleştirmeyi düşünen şirket internet bağlantısı, çevrimiçi telefon görüşmeleri gibi hizmetleri akıllı ev aletleri bünyesinde müşterilerine sunmayı planlıyor.

Tüm bunların yanında LG cephesinden net bir açıklama gelmiş değil. Hangi ev aletleri tercih edilecek ya da bu teknoloji LG adıyla ne zaman piyasaya sürülecek gibi soruların yanıtları henüz bilinmiyor. Ancak ortaya atılan iddialar şirketin sürücüsüz otomobil teknolojilerine de el atabileceğini gösteriyor.