Turkcell Lifebox İle Geri Döndü!

turkcell lifebox İle geri döndü! Turkcell Lifebox İle Geri Döndü! android turkcell akilli depo

Bulut depolama sistemlerindeki rekabete Turkcell’de eklendi. Geliştirerek kullanıcılara sunduğu Akıllı Depo uygulamasının ismini Lifebox olarak değiştiren şirket bundan böyle ismini daha çok duyurmayı planlıyor.

Gelişen teknoloji internet üzerinden birçok seçeneği kullanıcılara sunarak hayatı kolaylaştırıyor. Bunlardan biri olan bulut depolama sistemleri belge ve fotoğraf gibi dosyalarını uzun süre saklamak isteyenler için hizmet veriyor. Akıllı telefon, tablet ve bilgisayardan internetin olduğu her yerde ulaşabilmenin mümkün olduğu Dropbox gibi bulut depolama sistemleri kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

GSM şirketi Turkcell’de daha önce hizmete soktuğu Akıllı Depo uygulamasını yenileyerek Lifebox adında yeniden görücüye çıkardı. Halihazırda 3.2 milyon kullanıcıya sahip uygulamaya yeni özellikler dahil edildi.

turkcell-akilli-depo turkcell lifebox İle geri döndü! Turkcell Lifebox İle Geri Döndü! turkcell akilli depo e1478607297724

Güncellenen LifeBox’ta kullanıcılar aradıkları belgelere çok daha kolay ulaşabilecek. Bunun için uygulamaya tarih ve yere göre arama özelliği getirildi. Tatilde bir beldede çekilmiş fotoğraf ya da videolara ulaşmak için o yerin ismini yazarak aratmak yeterli olacak. Ayrıca seçilen video ve fotoğrafların bir hikaye haline getirilerek sosyal medyadan paylaşılması da artık mümkün.

Bir diğer dikkat çeken özellik ise kullanıcıların fotoğraflarını bastırarak kendi adreslerine gönderilmesini isteyebilmeleri oldu. Bu kişilerin tercihine bağlı olarak bir kupa ya da fotoğraf kağıdı gibi çeşitli ürünler olabilecek.6

Turkcell’in kullanıcıların hizmetine sunduğu Lifebox üst düzey şifreleme ile bilgileri muhafaza ediyor. Güvenli bir ortam sunmayı amaçlayan şirket aynı zamanda otomatik yedekleme özelliğini devreye sokarak fotoğrafların kişilerin hesabına yedeklenmesini sağlıyor. Böylece herhangi bir aksaklık durumunda fotoğrafların ve videoların kaybolması gibi bir şey söz konusu olmuyor, yeniden erişim sağlanabiliyor.

Son olarak Lifebox hesabı olan Platinum kullanıcılara 500 GB depolama alanı verildiğini, ayrıca 5 GB mobil internet kullanımı sunulduğunu hatırlatalım. Uygulamayı deneyimlemek isteyenler AppStore ya da Google Play aracılığıyla ulaşabilir ve ücretsiz şekilde indirebilirler.