TRON Exodus Güncellemesi İle Yükselebilir

TRON Exodus Güncellemesi İle Yükselebilir Tron Exodus Güncellemesi TRON Exodus Güncellemesi İle Yükselebilir Tron coin

Ethereum alt yapısını kullanarak kullanıcılara merhaba diyen TRON (TRX) büyük bir girişim içerisinde. Tron Exodus adı verdiği güncelleme ile kendi Main Net yazılımına geçiyor. Main Net yazılımından kastı artık Ethereum kabından çıkarak kendi BlockChain tabanını oluşturmaya başladı. Ethereum altyapısından tamamen ayrılmasını sağlayan yeni güncelleme ile artık Tron daha güçlü bir şifreleme ve daha hızlı işlem yapabilecek.

Ethereum ağının zincirlerini tamamen kırarak kendi blok zincirini kuracak olan Tron (Trx)’un yükselmemesi için gereken tüm nedenler ortadan kalkmış olacak.

Tron Değerini Artırabilecek 4 Neden

1- Gülünç Fiyatlara İşlem Ücretleri

Tron Exodus adı verdiği güncelleme sonrasında  artık kendi blok zinciri üzerinden hizmet verecek. Ethereum zincirini kırması ve kendi altyapısını kullanması nedeniyle, gülünç fiyatlara işlemler yapılabilecek.

Exodus güncellemesi ile Tron transfer ve işlem ücretleri 0,000005 sent olacak. Tron en düşük altyapı ücretini alacağını duyurdu.

Rakipleri Ethereum ve Bitcoin’de ise işlem ve transfer ücretleri ortalama 1 Dolar ile 5 Dolar arasında tutarlara denk gelmekteydi. Tron yeni güncellemesinden sonra rakiplerini işlem ücretleri konusunda ezmiş olacak.

2- Büyük İşlem Hacimleri

Tron ağı, Ethereum blok zincirine bağlı olmadığı zaman kitlesel boyutlara ulaşabilecek. Tron blok zinciri, şu sıralar 15 ve 7 TPS‘yi işleyen Ethereum ve Bitcoin’e kıyasla saniyede 1000‘den fazla işlemi (TPS) gerçekleştirebilecek.

Tron, Ethereum ağı arasında paylaşılan 15 TPS sınırını aşarak kendi yolunu ve kaderini belirleyecek. Ethereum ağından kurtulması Tron’un daha hızlı ve kesintisiz blok çözümler üretmesini sağlayacak.

3- Akıllı Sözleşme Desteği

Tron şuan hali hazırda serbest diziliş içerisinde DApps içeriyor. Kendi Main Net’ine geçtikten sonra bunun daha da ötesine geçebilecek.

Tron yeni ağı sayesinde Java vb. dillerde yazılmış özel akıllı sertifika ve sözleşmeleri destekleyebilecek. Yani basit, hızlı ve faydalanmasında önem taşıyan programları Tron kendi ağına katabilecek.

4- Mevcut Ortaklar Yeni Tron Ağına Entegre Edilecek

Tron Exodus güncellemesi ile kendi blok zincirini piyasaya sürdüğünde mevcut ortaklarına yönelik uygulamalar oluşturmaya başlayabilecek. Mesela ortaklarından biri olan OBike, yeni Tron ağına katılacak ve yeni uygulamalar kurulabilecek.

Tüm ortaklar Tron ağına dahil olduktan sonra TRX artık daha fazla kullanım alanı elde etmiş, müşterileri ve hacim miktarı artmış olacak. [ads2]

YATIRIM YAPILMALI MI ?

Tüm bu gelişmeleri duyurduktan sonra yatırım herkesin şahsi fikridir. Kendi blok zincirini piyasaya sürdükten sonra Tron artık Bitcoin ve Ethereum dalgalanmalarından sonra kaybettiği değeri tekrar yakalayabilir.

Unutmadan 31 Mart 2018 güncellemenin Beta versiyon olarak deneneceğini de söylemeden geçmeyelim