Bilgisayarda BIOS Nasıl Sıfırlanır

Windows’ta iTunes 4013 Hatası Çözümü

Windows 10 Lag Sorununa Son Verin

Skype Bağlanamıyor Problemi Çözümü

1 Trilyon Dolarlık Yarışın Galibi Kim Olacak?

Teknoloji 28 Aralık 2016
747 Okundu

Teknoloji şirketleri arasında rekabet kıyasıya sürerken son günlerde yeni bir konu ortaya atıldı ve sonucu merakla bekleniyor. Wall street’te 1 trilyon dolarlık değere ilk hangi teknoloji şirketinin sahip olacağına ilişkin çeşitli yorumlar gelmeye başladı bile.

Firmalar ürünlerini geliştirmeye ve kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Bu arada rekabetin devam ettiği bir diğer alan olan piyasa değeri konusunda son günlerde merak edilen bir konu var. O da Wall Street ilgili. Gündemi meşgul eden soru ise şu: Wall Street’in 1 trilyon dolarlık ilk teknoloji şirketi kim olacak?

Microsoft, Apple ve Google gibi ünlü isimlerin olduğu piyasada sorunun cevabını bulmak zor gibi görünse de analistler fikirlerini söylüyor. En güçlü aday olarak ise Microsoft gösteriliyor.

building-1011876_1920_1 1 Trilyon Dolarlık Yarışın Galibi Kim Olacak?

Hareketliliği hiç bitmeyen Amerikan borsasında gündem sıklıkla değişirken teknoloji şirketlerine ilişkin merak edilenlerde konuşuluyor. Bir analistin yaptığı tahmine bakacak olursak 1 trilyonluk değere ilk ulaşacak isim Microsoft olabilir. 1975 yılında kurulan ve Washington merkezli olan teknoloji şirketinin adı bu anlamda öne çıkıyor.

Analist Michael Markowski’nin konuya ilişkin düşünceleri Microsoft’un Linkedln’i satın alması sonrasında yükseleceğine ilişkin oldu. Sosyal paylaşım siteleri arasında bir hayli popüler olan Linkedln’i bünyesine katan şirketin adını daha çok duyurabileceği düşünülüyor.

Microsoft’un çalışmaları devam ederken satın alma işlemini gerçekleştirdiği Linkedln sayesinde önemli gelişmelerin yaşanabileceği tahmin ediliyor. Ekim ayı itibariyle tüm zamanların en büyük değerini yakalayan ünlü şirket yükselişe devam edecek gibi görünüyor.

Piyasaya baktığımızda teknoloji firmaları arasında en büyük değere sahip olanın Apple olduğunu görüyoruz. Değeri tam 622.6 milyar dolar. Geliştirdiği akıllı telefon, bilgisayar ve saat gibi modellerle kullanıcıların ilgisini çeken şirketle beraber büyük değerlere sahip olan diğer şirketlerin isimleri ise şöyle: Google, Microsoft, Facebook ve Amazon.

 

Kaynak:Ntv.com.tr

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da111 sorgu var. 0,747 saniyede yüklendi.