Toyota Geleceğin Otomobil Üreticilerini Yetiştirecek!

toyota geleceğin otomobil Üreticilerini yetiştirecek! Toyota Geleceğin Otomobil Üreticilerini Yetiştirecek! 2014 Toyota Highlander 26441

Otomobil firmaları geleceğe yatırım yapma fikrine iyice ısınmış görünüyor. Dünyaca ünlü otomobil devi Toyota bu anlamda ilk adımı atıyor ve liselerde öğrencilerin eğitilmesi için program başlatmaya hazırlanıyor.

Son zamanlarda elektrikli otomobil haberleriyle dolup taşan teknoloji dünyasına yepyeni bir soluk getirecek projenin temelleri üzerinde çalışılıyor. Toyota yakıt hücreli otomobillerin nasıl yapıldığına dair lise öğrencileri ile beraber çalışma başlatıyor. Böylece gençlere otomobillerin ilginç ortamının kapısını aralayacak olan firma, gelecek içinde faydalı bir proje olacağından emin.

Projenin detaylarında hücre yakıtlı otomobiller ile ilgili pek çok şey bulunuyor. Parçaları, nasıl bir işletim sistemine sahip olduğu ve yapım aşamaları gibi çeşitli adımlar öğrencilere gösterilerek ilerleyen dönemde otomobil dünyasına yeni üreticiler yetiştirmek amaçlanıyor. Eğitim ilk olarak bir Japon Lisesinde başlatılacak ve süresi 1 yıl olacak.

Toyota-Mirai-Görselleri toyota geleceğin otomobil Üreticilerini yetiştirecek! Toyota Geleceğin Otomobil Üreticilerini Yetiştirecek! Toyota Mirai G  rselleri 1024x576

Hücre yakıtlı otomobillerin yapımı kuşkusuz öğrencilerin dikkatini çekecek ve eğitim süresi içerisinde bolca fikir edinme şansına erişecekler. Aynı zamanda hem teori hem de pratik dersler görecekler. Lise için böyle bir proje yeni sayılmaz çünkü daha öncesinde müfredata eklenen drone ve robotik teknolojiler adlı dersler bulunuyor. Bunun yanına birde otomobil eklenince oldukça farklıbir eğitim süreci oluşturulacak.

Yazının başında belirttiğimiz elektrikli otomobillerde sözü edilen derslerde yerini alacak. Gelecek için faydalı görülen üretimlerden biri olarak kabul edilen bu araçlar iklim konulu derste öğrencilerle paylaşılacak.

Toyota yetkilisi yaptığı açıklamada hücre yakıtlı otomobil teknolojisinin gençlere öğretilmesinin gelecek için oldukça iyi bir adım olduğunu belirtti. Açıklamada ayrıca eko-bilincin öğrenilmesi için eğitim vermek istediklerinin altını çizen Toyota yetkilisi projenin bu anlamda öğrencilerin ilgisini çekebileceğini söyledi.

Eğitim projesi şimdilik ABD’deki yirmi lisede başlatıldı. İlerleyen zamanlarda nasıl bir yol izleneceğini bekleyip göreceğiz.