Tesla Model 3’ün Performansına Dair İddialar Dikkat Çekiyor!

Tesla Model 3'ün Performansına Dair İddialar Dikkat Çekiyor! Tesla Model 3’ün Performansına Dair İddialar Dikkat Çekiyor! SilikonVadisi Haber Tesla BMW 3 Serisine Rakip Model 3 elektrikli araba 4

Tesla otomobil dünyasına getirdiği çözümler ile şu sıralar çokça konuşuluyor. Özellikle araba fiyatları ile ilgili önemli adımlar atmaya hazırlanan şirketin son hamlesi bir elektrikli otomobil modeli olacak.
Tesla elektrikli otomobil üretiminde bir hayli çalışkan davranıyor. Yılın ilk aylarında üzerinde çalıştığı seri üretim elektrikli arabayı Model 3 ismiyle piyasaya tanıtmıştı. Araba ile ilgili söylentilerde haliyle bir hayli fazla. Fiyatının uygun, performansının ise yüksek olacağı özellikle konuşulanlar arasında yer alıyor.
Elektrikli otomobilin tanıtımı konusunda değişik bir yöntem uygulanıyor. Model 3 ilk olarak dış görüntüsü ile meraklıları için görücüye çıkarıldı. Ardından sıra iç kısmına geldi. Performans olarak nasıl bir grafik çizeceği ise oldukça merak ediliyor.
Tesla‘nın yeni otomobiliyle ilgili haberlerden birisi Model S‘e benzeyeceğine dair oldu. 300kW’lık bir güce sahip olan Model 3 bu bakımdan Model S‘le benzerlik gösterecek. Buna bağlı olarak 0-100 değerinin aynı olması da ihtimaller dahilinde.

Tesla Model 3'ün Performansına Dair İddialar Dikkat Çekiyor! Tesla Model 3'ün Performansına Dair İddialar Dikkat Çekiyor! Tesla Model 3’ün Performansına Dair İddialar Dikkat Çekiyor! Tesla Model 3 9 1024x576

Tesla Model 3’ün Performansına Dair İddialar Dikkat Çekiyor!

Şirket Model 3 ile ilgili titiz davranıyor. Bunun örneği olarak Model S için çift motor çalışması yapmış mühendislerle anlaşması gösterilebilir. Mühendislerin Model 3‘ün motorunu üretmeleri için karar alındı ve geniş imkanlar dahilinde projenin hazırlıklarına başlandı. Burada atlanmaması gereken bir detay bulunuyor o da yeni elektrikli otomobilin motorunun güç ünitesinin en baştan üretilmiş olması.
Arabayla ilgili düzenlemeler devam ederken Tesla cephesinden bilgi sızmaya devam ediyor. [ads1]

Yakın bir kaynaktan alınan bilgiler Model 3‘ün 300kW değerini aşacağını gösteriyor. Yani diğer otomobiller ile arasındaki fark böylece kapanmış olacak. Model 3‘ün artı yönlerinden birisi elbette özelliklerin dikkat çekici değerlere ulaşması ve fiyat bakımından uygun olması. Model S 100.000$ gibi yüksek bir fiyattan satışa sunulmuştu. Buna karşılık Model 3 ise 35.000 gibi daha düşük bir ücretten kullanıcılara satılacak. Bilgiler resmi olmasa da merak uyandırıcı diyebiliriz. Son olarak aracın üretilme tarihi 2017 olarak belirlendi.[adsx]