Tesla Model 3 Yenilikler İle Geliyor!

Tesla Model 3 Yenilikler İle Geliyor! Tesla Model 3 Yenilikler İle Geliyor! blak tesla model 3 mMvG

Tesla Motors cephesinden yenilik haberi geldi. Şirketin CEO’su Elon Musk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Tesla 3’ün değişeceğini ve bunun da yakın tarihte açıklanacağını söyledi.

Tesla markası araba modelleri ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor ve söylenenlere bakacak olursak yenilikler kısa zamanda tanıtılacak. Tesla Motors’un CEO’su olan Elon Musk, Code Konferansında merak edilen soruları cevapladı. Yaptığı açıklamada Tesla 3 modeline ilişkin önemli bilgiler verdi.

Elon Musk, yaptıkları çalışmalar sonucunda Tesla 3 model arabaya belirgin özellikler ve çeşitli değişikliklerin getirileceğini ifade etti. Elbette bu yıl yeni bir Tesla Model 3 gelme ihtimalinin bulunduğunu sözlerine ekleyen Musk, halihazırdaki Autopilot adlı modelde net bir değişime gidileceğini belirtti.

Peki, bu değişiklik neden yapıldı?

Şirkette CEO görevini üstlenen Elon Musk, Tesla 3 modeliyle ilgili önemli bulgular elde edildiğini, otomobil üretildikten sonra büyük bir değişime gidildiğini söyledi. Ortaya çıkan iki hatanın otomobilde ölümcül bir duruma neden olacağını belirten Musk, bunun hemen fark edildiğini ve düzeltme yoluna gidildiğini ifade etti.

Tesla Model 3 Yenilikler İle Geliyor! Tesla Model 3 Yenilikler İle Geliyor! Tesla Model 3 Yenilikler İle Geliyor! elon musk tesal model s

Tesla Model 3 Yenilikler İle Geliyor!

Tesla Model 3 spor otomobil olarak tasarlanmıştı. Ancak daha sonrasında şirket üretimden vazgeçti. AC Propulsion şirketi Tesla üretimi için otomobil çözümünün lisansını almış ve Tesla Motors’da elektrikli otomobil konusuna yönelik çalışmalarına başlamıştı.

Şirketin yeniliğe ilişkin çözümleri Tesla 3 ile sınırlı değil. CEO Elon Musk verdiği röportajda Panasonic’in ortak olarak girişimde bulunduğu Gigafactory ile üretilen 35 GWh lityum-iyon piller için bir projede çalışabileceklerini söyledi.

Pil üretimi için 2016 yılında bir fabrika açılacak ancak başlangıç için yarı kapasitede hizmet verecek. Tam kapasiteli üretimin ise 2020 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.

Tesla Motors, batarya konusunda bulunacağı girişim planını elektrikli otomobillerin ihtiyacını karşılamak amacıyla oluşturduğu düşünülüyor.

İlerleyen zamanlarda Tesla 3 model ile ilgili gelişmeler yaşandıkça haberlerini paylaşacağız.

[adsx]