Tesla Binlerce Ev Ve Araba İçin Elektrik Üretecek!

Tesla Binlerce Ev Ve Araba İçin Elektrik Üretecek! Tesla Binlerce Ev Ve Araba İçin Elektrik Üretecek! i 2 1

Tesla elektrik konusunda yeniliklere doymuyor. Elektrikli otomobil çözümleriyle sıkça gündeme gelen şirketin yeni hedefi kurduğu fabrika ile ev ve arabalar için elektrik üretmek oldu.

Tesla markası özellikle elektrikli otomobil konusunda bir hayli iddialı isimler arasında yer alıyor. Model S aracıyla dikkatleri üzerine çeken şirketin Ontario, California’da bir batarya fabrikası bulunuyor. Fabrika aracılığı ile elektrikli üretimi yapmayı planlayan Tesla bu şekilde binlerce ev ve arabanın ihtiyacını karşılayabilecek.

Elektrikli otomobil üretimi ile ilgilendiğinden beri araçlarda kullanılacak bataryalara da önem veren Tesla bunun için elektrik batarya fabrikası kurmaya yönelik projeler üzerinde çalışmaya başlamıştı. Hem otomobiller hem de evler için gereken enerjiyi sağlamayı amaçlayan şirket sadece kendi ürettiği araçlara değil diğer araçlara da ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermeyi planlıyor. Tesla yetkili isimleri yaptıkları açıklamalar ile söz konusu fabrikanın kapasitesinin 2500 ev ile 1000 otomobile yetecek kadar olduğunun altını çiziyorlar. Fabrika aracılığı ile elektrik üretimini gerçekleştirip binlerce ev ve araba için gerekli çözümü sunabileceklerine inanıyorlar.

i (3) Tesla Binlerce Ev Ve Araba İçin Elektrik Üretecek! Tesla Binlerce Ev Ve Araba İçin Elektrik Üretecek! i 3 1 300x194

Tesla uzun zamandır bu proje üzerindeki çalışmalarını sürdürüyordu. Nitekim ürettiği elektrikli otomobil çözümlerinin ardından böyle bir hamlenin gelmesine de kesin gözüyle bakılıyordu. Bu tip otomobillerin ihtiyacı olan elektriği kendi fabrikasında üretmenin hesaplarını yapan şirket amacını gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşmış görünüyor.

Tesla’nın CEO koltuğunda oturan Elon Musk yaptığı açıklamalarla sabit enerji depolama konusuna ilgi duyduklarını belirtmiş, yakın tarihte buna yönelik bir adım atabileceklerinin sinyalini vermişti. Elektrikli otomobil çözümlerini geliştirerek teknolojiye katkıda bulunmak isteyen Tesla’nın elektrik üretimine geçmesi normal karşılanıyor.

İlerleyen zamanlarda fabrikanın tam anlamıyla hizmet vermesi sonucunda oluşacak taleplerin büyüklüğü, rakiplerinin yapacağı hamleler ve Tesla’nın buna karşılık ne gibi çözümler üreteceği ise merakla bekleniyor.