Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Sürücüsüz Otomobil Kazalarına Bir Yenisi Daha Eklendi!

Teknoloji 28 Eylül, 23:01'de eklendi 987 Görüntülenme

Sürücüsüz otomobil kazalarına bir yenisi daha eklendi ve bu defa ki araç Google’a ait. Google şirketinin Lexuz RX 450h adını verdiği sürücüsüz otomobili ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bir kazaya karıştı. Detaylar haberimizde.

Otomobil teknolojileri son yıllarda hızla gelişerek yeni modellere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Elektrikli otomobillerin ardından sürücüsüz otomobillerde bir hayli popüler durumda. Büyük şirketlerin birbiri ardına geliştirerek tanıttığı araçlar yollarda test sürüşleri yapıyor. Ancak bu sürüşler her zaman güzel bir şekilde bitmiyor.

Daha önceki süreçte Tesla şirketinin sürücüsüz otomobili bir kazaya karışmıştı ve gündemde uzun süre yer almıştı. Bu araçların ne derece güvenilir olduğuna dair birçok soru işareti ortaya çıkmıştı.

Sürücüsüz otomobiller yolda ilerlerken herhangi bir acil durum karşısında kendi düzenlerini devam ettiriyorlar ve bunun sonucunda bazen olumsuz durumlar meydana gelebiliyor. Google’ın aracı da tam olarak bunu yaşadı.

Sürücüsüz Otomobil Kazalarına Bir Yenisi Daha Eklendi! Sürücüsüz Otomobil Kazalarına Bir Yenisi Daha Eklendi! Sürücüsüz Otomobil Kazalarına Bir Yenisi Daha Eklendi! google self driving car

Sürücüsüz Otomobil Kazalarına Bir Yenisi Daha Eklendi!

Google, Lexus RX 450h ismini verdiği bir sürücüsüz otomobil geliştirmişti. Aracın Amerika Birleşik Devletlerinin Kaliforniya eyaletindeki Mountain View bölgesinde bir kazaya karıştı belirlendi. Ülkenin yerel televizyon kanallarında verilen habere göre Google aracı kazadan önce otomatik pilot modunda ilerliyordu ve daha sonrasında kırmızı ışıkta bir minibüs geçmeye çalıştı. Bunun üzerine çalışan otomobili kontrol etmeye çalıştı ancak başarılı olamadı.

Sürücüsüz otomobiller hakkında ABD’de yeni politikalar geliştiriliyor olsa da gerçekleşen kazalar tartışmalara neden oluyor. Güvenlik konusunda şüpheleri olanlar kazaların ardından sürücüsüz otomobillerin varlığını sorguluyor. Bazı kesimler yeterince güvenli bir sürüş ortaya çıkmadığını savunurken bazıları da bunun aksine araçların değil karşı tarafın hataları nedeniyle kazaların meydana geldiğini ileri sürüyor.

Google’ın sürücüsüz otomobilinin yaptığı kaza sonrasında ABD yetkililerinin de içinde bulunacağı bir görüşme sonrasında rapor oluşturulacak ve yayınlanacak.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
free download udemy course
download lava firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...