18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

Sürücüsüz Otobüs Teknolojisi Geliyor!

Teknoloji 18 Haziran, 11:25'de eklendi 14146 Görüntülenme

Gelişen teknolojilerin ışığında her gün bir yeni haberle daha karşılaşıyoruz. Bu defa ki çözüm Amerika’nın Başkenti Washington DC’den geldi. Yakın zamanda yollarda sürücüsüz otobüsleri görmeye başlayabiliriz.
Sürücüsüz otomobil teknolojileri hakkında daha önceden birçok deneme gündeme gelmişti. Bunların başında Google tarafından geliştirilen küçük otomobil modeli geliyordu. Şirketin söz konusu araçla ilgili çalışmaları devam ediyor.
Amerika Birleşik Devletlerinin başkenti Washington DC’de geçtiğimiz gün içerisinde bir tanıtım yapıldı ve sürücüsüz otobüs modeli teknolojiyi yakından takip edenlerin beğenisine sunuldu. Otobüslerin ismi Olli olarak belirlendi.

Sürücüsüz otobüs teknolojisinin mucidi Local Motors adında bir firma. Araçta kullanılan IBM Watson teknolojisi dikkat çekerken bir diğer önemli ayrıntı da bu tarz bir üretimin ilk kez gerçekleşmiş olması.

Sürücüsüz Otobüs Teknolojisi Geliyor!

Sürücüsüz Otobüs Teknolojisi Geliyor!

Şirket üzerinde çalıştığı aracı ilk kez Maryland merkezlerinde görücüye çıkarırken ilerleyen tarihlerde listeye Miami ve Las Vegas gibi kentleride eklenebilir. Sürücüsüz otomobil modelleri genellikle küçük ebatlarda geliştiriliyor. Local Motors’da böyle bir araç üretmeyi tercih etti. Olli otobüsleri elektrikli motor ile çalışıyor ve tek seferde 12 yolcu taşıma kapasitesine sahip.
Olli otobüslerinin diğer özelliklerine gelecek olursak: sesli konuşma ve metin okuması gibi sensörler ve doğal dil sınıflandırması adlı özellik sürücüsüz otobüs modelinin bünyesinde bulunuyor.

Sürücüsüz Otobüs Teknolojisi Geliyor!

Sürücüsüz Otobüs Teknolojisi Geliyor!

Yetkililer tarafından açıklanan bilgiler arasında otobüsün yalnızca belli noktalara yolcu taşımayacağını, oluşturulan sensörlerin kullanımı sonucu yolcuların talep ettiği farklı duraklara da gidebileceği yer aldı. Bu da verilecek hizmetin kapsamının genişlemesi anlamına geliyor.
Teknolojiler ilerledikçe beklentilerde haliyle artıyor. Bunu göz önünde bulunduran Local Motors firması, Olli adlı otobüs modeli için yolculara duraklar ile ilgili bilgi vermesini sağlayan servisler ekledi. Böylelikle araç sürücüsüz olsa da kişiler için rehber görevini yürütebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...