Super Mario iPhone İçin Gün Sayıyor!

Super Mario iPhone İçin Gün Sayıyor! Super Mario iPhone İçin Gün Sayıyor! 1 5

Super Mario oyununu bilmeyen ve oynamayan neredeyse yoktur. Bir zamanların en popüler oyunlarından biri olan Super Mario eski günlerine geri dönecek gibi görünüyor. Oyun iOS işletim sistemiyle çalışan cihazlar için gün saymaya başladı.

Yılların eskitemediği ve büyük küçük herkesin severek oynadığı Super Mario iOS işletim sistemine geliyor. Yapımcı şirketin resmen açıklaması sonuncunda iPhone’lara geleceği kesinleşti. Super Mario’nun iOS’a gelmesi için belirlenen tarih ise 15 Aralık.

Super Mario bundan böyle iPhone ve iPad’ler üzerinden oynanabilecek. Haberin detaylarında oyunda üç farklı modun yer alacağı ve kullanıcıların ücretsiz olarak ulaşabileceği yer aldı. Super Mario Run Premium modeli ise belli bir ücrete tabi olacak ve kullanıcıların bunun için 9.99 dolar ödemesi gerekecek.

Dil seçenekleri bir hayli fazla olan Super Mario Run’ın şimdilik Türkçe’yi içermediğini belirtelim.  Oyun şu anki haliyle 151 ülke için birden fazla dil seçeneğini sunuyor.

37836495-mario-wallpaper Super Mario iPhone İçin Gün Sayıyor! Super Mario iPhone İçin Gün Sayıyor! 37836495 mario wallpaper 1024x640

Son zamanlarda yeni oyunlar ile gündem bir hayli meşgul. Güncellenenler ile yeni çıkarılanlar arasında bir rekabet mevcut denebilir. Bu sebeple bir döneme damga vuran Super Mario’nun geri dönüşü ne şekilde karşılanacak merakla bekleniyor.

Super Mario Run’ın Android işletim sistemi için Google Play’e gelmesi 2017 yılını bulacak gibi görünüyor.

Video oyun tasarımcısı olarak tanınan Shigeru Miyamoto tarafından geliştirilen ve Nintendo şirketinin çıkardığı oyun Mario’nun maceralarını konu alıyor. Kardeşi ile beraber marangozluk yapan Mario prensesi kötülerden kurtarmak için bir mücadelenin içine giriyor. En çok satan video oyunları arasında yer alan Super Mario Nintendo şirketinin en önemli yapımlarından bir tanesi diyebiliriz.

Önce iOS işletim sistemine gelecek olan oyun daha sonrasında Android kullanıcılarıyla buluşacağı günü bekliyor. Oyun severler tarafından nasıl karşılanacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

Kaynak:Ntv.com.tr