Su Geçirmeyen Akıllı Saat!

Su Geçirmeyen Akıllı Saat Su Geçirmeyen Akıllı Saat! nixon the mission android wear smartwatch 10

Su Geçirmeyen Akıllı Saat!

Teknolojik gelişmelerin en güzel örneklerinin bulunduğu bir sektör de giyilebilir teknoloji sektörü. Piyasaya çıkan her ürün bir önceki ürünü bir kaç adım geride bırakıyor. Giyilebilir teknoloji sektörünün şüphesiz en sevilen ürünlerinden biri de akıllı saatler. Bu saatler sayesinde birçok işinizi halledebiliyor, bu işlemleri yaparken yanınızda fazlalık yapacak hiçbir taşımıyorsunuz. Ayrıca akıllı saatlere yeni gelen özellikler ile artık su geçirir mi diye panik yapmanıza da gerek kalmayacak.

Su geçirmeyen saatler, su geçirmeyen telefonlar derken artık akıllı saatler de su geçirmez hale geliyor. Bu konuda ilk adımı Nixon isimli marka başardı ve ürettikleri akıllı saatin su geçirmez özellikte olmasını sağladılar. Günümüzde milyonlarca kullanıcıya ulaşan akıllı saatlerin bu özellik ile birlikte daha sağlam bir hale gelmesi, daha çok tercih edilir hale gelmelerine yardımcı olacak. Akıllı telefonların neredeyse aynı özellikte ve daha küçük olmaları nedeniyle daha çok tercih edilecekleri de muhtemel gibi gözüküyor.

Su Geçirmeyen Akıllı Saat! Su Geçirmeyen Akıllı Saat Su Geçirmeyen Akıllı Saat! nixon the mission android wear smartwatch 10 300x201

Su Geçirmeyen Akıllı Saat!

Çoğunlukla sporcuların kullandığı akıllı saatler aslında suya karşı dayanıklı yapıdalar. Ancak yüzücüler için uygun bir saat akıllı saat bulunmamakta. Nixon da burada devreye girdi ve 1,5 m kadar derinlikte 30 dakikaya kadar su geçirmeyen akıllı saat üretti. Ayrıca bu saatin 100 metreye kadar dalışlarda kısa bir süre de olsa su geçirmeyeceğini açıklayan Nixon, bir de rekor kırmış oldu. Daha öncesinde Casio’nun Smart Outdoor Watch’unun elinde olan 50 metreye kadar su geçirmeme ünvanını elinden alarak rekoru 100 metreye kadar çekmiş oldu.


[ads1]
Gorilla Glass ile korunan ve Snapdragon’Un en yeni işlemcisi olan Wear 2100‘dan güç alan saat, işlemcisi sayesinde diğer akıllı saatlere göre %25 daha az enerji harcıyor. Henüz fiyatı ve çıkış tarihi hakkında bir bilgi verilmedi ancak saatin en geç Ağustos 2016’da satışa sunulacağı düşünülüyor.


[ads2]