Samsung’da İşler İyi Gitmiyor!

samsung'da İşler İyi gitmiyor! Samsung’da İşler İyi Gitmiyor! samsung galaxy building reuters 1

Teknoloji dünyasının devlerinden olmak kolay bir şey değil. Çünkü işler her zaman planlandığı gibi güzel gitmiyor. Dalgalı bir seyir izleyen satışlar, ortaya çıkan sorunlar, rakiplerin hamleleri gibi pek çok neden şirketlerin zorlu süreçlerden geçmesine neden oluyor. Güney Kore merkezli Samsung firması da son günlerde bir takım pürüzlerle uğraşıyor. Hisselerin düşüşü şirketin geleceğini nasıl etkileyecek soruları akıllara düştü bile.

Samsung Electronics denildiğinde akla geliştirilen başarılı ürünler gelse de maalesef son zamanların haberleri hiçte öyle değil. Hisselerde yaşanan düşüş şirketin kritik bir eşiğe doğru ilerlediği yönünde yorumlar yapılmasına neden oluyor. 24 Ağustostan bu yana yüzde 5.5 oranında belirlenen düşüşün nedenleri arasında akla ilk gelen şey Galaxy Note 7. Haberini yaptığımız akıllı telefon modeliyle ilgili gelen eleştiriler ve alınan kötü sonuçlar Samsung’un başını epey ağrıtıyor.

note7-edg samsung'da İşler İyi gitmiyor! Samsung’da İşler İyi Gitmiyor! note7 edg

Yanma ve patlama gibi durumlara sahne olan Galaxy Note 7 şirket tarafından geri alınmaya başlanmış, kullanıcılara yeni telefonlarının ulaştırılacağı söylenmişti. Hatta Note 7 telefonuyla herhangi bir sorun yaşamayanların dahi iade etmeleri konusunda bir açıklama yayınlanmıştı. Şirket cephesinden gelen ve önceliğin kullanıcıların güvenliği olduğunun altını çizen uyarılara Samsung Türkiye‘nin destek verdiğini de belirtelim.

Peki, bu durumda ne olacak? gibi soruların yanıtı gelecekte şirketin bir süre daha sıkıntılı sonuçlar alacağı yönünde. Galaxy Note 7 ile ilgili durumun Samsung’da yaşanan gerilemeyi artırmasından endişe ediliyor.

Genel tabloya bakıldığında elbette Samsung halen piyasanın en güçlü isimleri arasında yer alıyor. Piyasa değeri 19 milyar dolar olan şirketin yakın tarihte yeni projeler üzerinde durması bekleniyor. Zira günümüzde ortaya çıkan sıkı rekabette bu adeta bir zorunluluk haline geldi. Galaxy Note 7 ile başlayan sorunların telefonların toplanmasının ardından ne derece düzeleceği ise merak ediliyor.