Samsung Parmak İzi Tarayıcı Üretecek!

samsung parmak İzi tarayıcı Üretecek! Samsung Parmak İzi Tarayıcı Üretecek! 1409948155 samsung galaxy note 4 fotograflari13551

Samsung yeni bir alanda kendisini göstermeye hazırlanıyor. Bir süredir konu hakkında iddialar ortaya atılıyordu ve durum gittikçe karışık bir hal almaya başladı. Samsung hangi sektöre yönelmeyi düşünüyor?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung akıllı telefon, tablet gibi cihazların yanı sıra farklı alanlara olan ilgisini belli etmeye devam ediyor. Gelişen teknoloji ve günümüz şartlarında daha fazla konuya odaklanmak isteyen şirketin politikaları da bu ölçüde değişiyor. Son olarak parmak izi tarayıcı ile ilgili projelerde adı geçen şirketin ne tür bir hamle yapacağı merak ediliyor.

Bileşen üretimi denildiğinde güçlü bir isim olarak karşımıza çıkan Samsung parmak izi tarayıcı konusuna yoğunlaşmış görünüyor. Bu anlamda ABD’li ünlü şirket Synaptics’e rakip olacağı düşünülen Güney Koreli şirketin şu an için üretime devam ettiği RAM, işlemci ve ekran gibi teknoloji ürünleri bulunuyor.

s6-duos-e1427226506192 samsung parmak İzi tarayıcı Üretecek! Samsung Parmak İzi Tarayıcı Üretecek! s6 duos e1427226506192 1024x547

Konuyla ilgili iddialar ise son günlerde bir hayli artmış durumda. Söylenenlere göre bu alanla ilgili ciddi projeler peşinde olan Samsung, çalışmaları devam ettirmeleri için System LSI birimini görevlendirdi.  System LCI tarafından üzerinde durulacak olan parmak izi tarayıcılar geliştirilerek Samsung’a sunulacak. Birimin ayrıca işlemci ve arayüz geliştirme konusunda da yoğun bir şekilde hazırlıklarını sürdürdüğü konuşuluyor.

Şayet istenilen sonuca ulaşılırsa ve Samsung durumdan memnun kalırsa hem giriş seviyesi hem de orta seviyedeki akıllı telefonlarının parmak izi tarayıcıyla buluşması bekleniyor. Bunun için tarih olarak önümüzdeki sene gösteriliyor. Şirketin kullanıcılar tarafından gelecek her türlü yorumu dikkatle değerlendirmesinin ardından diğer modellerde de bu teknolojiye yer vermesi muhtemel görünüyor. Galaxy S ve Galaxy Note ise ismi geçen telefonlar.

Parmak izi tarayıcı hususunda Samsung cephesinden bir açıklama gelmedi. Gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz.