Samsung Kablosuz Kulaklık Üretecek!

samsung kablosuz kulaklık Üretecek! Samsung Kablosuz Kulaklık Üretecek! 03 samsung gear icon x

Samsung cephesinden kullanıcılarını heyecanlandıracak bir haber var. Şirket çok yakında yeni kablosuz kulaklı modelini piyasaya sürebilir.

Teknoloji devi Apple bir üre önce ürettiği iPhone 7 modelindeki kulaklık jackını kaldırmıştı. Daha sonrasında üzerine bir hayli yorum yapılan Airpods adlı kablosuz kulaklığını tanıtmıştı ve ilgi çekmişti. Anlaşılan o ki yaşanan gelişmelerin ardından Samsung’da boş durmayacak ve kendisine ait kulaklık modeliyle gelecek.

Shiftdelete.net’te yer alan habere göre iddialar Samsung’un kablosuz kulaklık modeliyle ilgili çalışmalarının sürdüğü yönünde. Zira Güney Koreli şirketin henüz kulaklık jakını kaldırması mümkün görünmüyor. Buna rağmen yine de piyasadaki gelişmelerden geri kalmamak adına hazırlıkları devam ediyor.

Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini kullanıcılar için tanıttığı sırada birde kablosuz kulaklık modelini görücüye çıkarmıştı. Aldığı karar doğrultusunda kulaklık jakına yeni iPhone modellerinde yer vermemişti. Bunun sonucunda hareketlenen piyasa Samsung’unda ilgisini çekmiş görünüyor.

02-samsung-gear-icon-x samsung kablosuz kulaklık Üretecek! Samsung Kablosuz Kulaklık Üretecek! 02 samsung gear icon x

(Görseller: Samsung Gear IconX)

SamMobile’da yer alan haber Güney Koreli teknoloji şirketinin gelecek bahar piyasaya sürmeye hazırlandığı Galaxy S8 modeli ile beraber yeni kulak içi kulaklık tasarımına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Apple’a rakip olabilecek kulaklık modeline ilişkin çok fazla bilgi bulunmuyor.

Samsung cephesindeki gelişmelere baktığımızda geçen ay içerisinde satın aldığı Harman International Industries’i görüyoruz ve bu durum Harman Kardon ses teknolojisinin yeni kulaklıklarda kullanılacağı yönünde yorumlanıyor.

Halihazırda Güney Koreli şirkete ait Gear IconX tarzında kablosuz kulaklık modelleri bulunuyor. Yine de Apple’ın satışa çıkardığı Airpods’un özellikleri aynı değil çünkü Airpods tek bir dokunuşla iPhone ile eşleşebiliyor.

Airpods kablosuz kulaklık görüntüsü ve özellikleri ile kullanıcılardan ve eleştirmenlerden tam not aldığı diyebiliriz. Bunun yanı sıra yüksek ücretiyle dikkat çekmeye de devam ediyor. Yine de siparişleri yetiştirmeye çalıştıklarını söyleyen Tim Cook kulaklıklar için “kaçınılmaz başarı” yorumunu yapıyor.

[ads2]