Samsung, Gear VR Kullanıcılarına Gamepad Üretecek

Samsung, Gear VR Kullanıcılarına Gamepad Üretecek Samsung, Gear VR Kullanıcılarına Gamepad Üretecek 2015 09 24 image 12

Gear VR kullanıcıları için Samsung’dan yeni bir adım daha geliyor. Başlıkların kullanımına farklılık getirmesi için özel bir Gamepad üretilecek.

Sanal gerçeklik gözlükleri son dönemin en ilgi çeken ürünlerinden biri haline geldi. Teknoloji pazarında gittikçe yerini sağlamlaştırmaya başlayan sanal gerçeklik gözlükleri konusunda kendini geliştirmeye çalışan şirketler arasında bulunan Samsung, Gear VR adlı başlıklar için bir yenilik getirmeye hazırlanıyor. Güney Kore merkezli şirket bu anlamda diğer modellerdeki özelliklerle yarışabilmek adına Gear VR başlıklarına Gamepad isimli bir kontrolcü getirmeyi planlıyor. Böylelikle kullanıcıların oyun oynarken daha farklı deneyimler yaşaması üzerinde duruluyor.

Samsung, sanal gerçeklik gözlüklerinde kullanılması için üretmeyi düşündüğü Gamepad konusunu Oculus şirketiyle yaptığı anlaşmayla netliğe kavuşturdu. Kontrolcünün üzerinde dört tane tuş, arka tarafında iki buton ve analog bir çubuk bulunuyor.

samsung-gozluk Samsung, Gear VR Kullanıcılarına Gamepad Üretecek Samsung, Gear VR Kullanıcılarına Gamepad Üretecek samsung gozluk 1024x581

Samsung, Gear VR Kullanıcılarına Gamepad Üretecek

 

Peki, Gamepad’in Özellikleri Neler?

Ürünün daha rahat taşınabilmesi için ağırlığı yaklaşık 300 gram olarak belirlenmiş. Gamepad, Gear VR cihazlarına erişim için Bluetooth bağlantısı kullanacak ve üzerinde bulunan LED bildirim ışığı sayesinde pil ve bağlantı hakkında kullanıcıların bilgi sahibi olmasını sağlayacak.

Samsung, sanal gerçeklik gözlükleri alanında ürettiği cihazları geliştirebilmek için çalışmalarına sıkı bir şekilde devam ediyor. Gear VR için Gamepad kontrolcüsünü hazırlayan şirket ürünü ne zaman tanıtacağına dair henüz bir bilgi paylaşmadı. Tahminler, önümüzdeki ağustos ayında Galaxy Note 7’nin tanıtılacağı gün ya da eylülde IFA 2016 etkinliğinde resmen tanıtılacağı yönünde birleşiyor.

[ads1]Daha öncede Galaxy Note 3 için Samsung tarafından bir kontrolcü üretilmişti. 4 ile 6.3 inçlik ekranlara sahip olan telefonlar için üretilen Gamepad’i kullanıcılar çok fazla tercih etmemişti.

Şimdi ise sanal gerçeklik gözlüklerine Gamepad üretme hazırlığına girişen şirketin bu kez beklediği ilgiyi görüp görmeyeceği merak ediliyor.