Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor

Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor 175k

Türk akademisyenler tarafından geliştirilen bu priz milyar lira tasarruf sağlıyor. Kapatıldığında enerji tüketmeye devam eden bilgisayar, televizyon ve radyo gibi cihazların enerjilerini keserek uyku moduna alarak tasarruf sağlamaktadır. Sms veya mail yolu ile de cihazları tekrar açıp kapatabiliyorsunuz.

Uludağ üniversitesi tarafından geliştirilen akıllı priz milyar lira tasarruf sağlayacak. Kapatıldığında enerji harcamaya devam eden cihazlar için özel olarak geliştirilen priz yakın zamanda halka arz edilecek. Tasarruf sağlayacak olan akıllı prizler için çalışmayı yürüten öğretim görevlisi Dr. Basri Kul, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnternet Erişimli, Enerji Yönetimli IP Grup Priz” adını verdikleri ürünün enerji tasarrufunda çok ciddi faydalar sağlayacağını söyledi.

CİHAZLARIN UZAKTAN KONTROLÜ MÜMKÜN

İçinde yazılım bulunan elektronik cihazların zaman zaman kilitlenebildiğine dikkat çeken Kul, “Bu tarz durumlarda bu aletleri açıp kapatmaya ihtiyaç var. Diğer taraftan da bu cihazların uyku modundaki enerji tasarrufunu ekonomiye döndürmek var. Ürünün ana amacı, enerji tasarrufu ve uzaktan kontrol” diye konuştu.

Üretilen akıllı prizlerin denemeleri özel bir bankada yapıldı. Beklenilen sonuçları fazlasıyla veren prizlerin deneme süreçlerinin tamamlandığı ve yakın zamanda seri üretim ile satışı sunulacakları şeklinde bilgiler elde edilmiştir.

Selametle…

Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor akilli pdu2

Bu Priz Milyar Lira Tasarruf Sağlıyor