Nintendo’nun Yeni Oyun Konsolu “The Switch” Zorlu Bir Başlangıca Hazırlanıyor!

Nintendo'nun Yeni Oyun Konsolu "The Switch" Zorlu Bir Başlangıca Hazırlanıyor! Nintendo’nun Yeni Oyun Konsolu “The Switch” Zorlu Bir Başlangıca Hazırlanıyor! maxresdefault

Bir süredir oyun severlerin ve teknoloji meraklılarının yakından takip ettiği Nintendo Switch oyun konsoluna dair yeni haberler var. Nihayet satışa çıkacak olan konsol şirketin geleceğini nasıl etkileyecek?

Oyun konsolu denildiğinde akla gelen isimlerden olan Nintendo uzun zamandır gündemde olan Switch konsoluna yönelik son hazırlıklarını yapıyor. Cihaza dair merak edilenlerden bir tanesi şüphesiz fiyatıydı ve sonunda belli oldu. 300 dolarlık fiyatı tahminleri aştı.

Japonya merkezli elektronik şirketi olarak hizmet veren Nintendo akıllı telefon pazarında beklenen Super Mario Run oyununu sunmuştu ve zorlu bir başlangıç yapmıştı. Ama asıl bundan sonrası merak ediliyor.

Hideki Yasuda’nın bu konudaki fikirleri fiyatlandırma ve oyun başlıklarının beklendiği gibi olduğu yönünde. Ayrıca satışın ilk haftasının Nintendo için kritik bir önem arz edeceği, çeyrek için öngörülen 2 milyon adet rakamına ulaşılması gerektiği, dolayısıyla da Switch oyun konsolunun başarısının ilk etapta belirleneceği söyleniyor.

Nintendo'nun Yeni Oyun Konsolu "The Switch" Zorlu Bir Başlangıca Hazırlanıyor! Nintendo’nun Yeni Oyun Konsolu “The Switch” Zorlu Bir Başlangıca Hazırlanıyor! nintendo switch 201016 1 1 1024x681

Analistlerin fiyat konusundaki yorumu 250 ile 280 dolar arasındaydı ama ne yazık ki beklentiler tutmadı. Sonuç olarak 300 dolarlık bir fiyat ortaya çıktı ve bu da demek oluyor ki ücret anlamında Sony’e ait Playstation 4 ile Microsoft’a ait Xbox One’ı geçti.

Nintendo son oyun konsolunda yeni birde özellik mevcut: çevrimiçi oyun ağı. Detaylar henüz çok fazla bilinmiyor ancak şirketin açıklamasına göre insanların arkadaşlarıyla oynaması ve bunun yanı sıra çevrimiçi sohbet etmesine izin verilecek.

Tüm gelişmelere rağmen Switch oyun konsolunun çıkış yaptıktan sonra akıllı telefonlarla rekabet etmek zorunda olacağına dair yorumlar yapılıyor. Dünya çapında milyonlarca kişinin sahip olduğu akıllı telefonlar için binlerce oyunun geliştirilerek mobil ortamda sunulduğu bir zamanda Nintendo Switch’in geleceği merak konusu. Satışların şirketin beklentilerini karşılayıp karşılamayacağını çok yakında görebileceğiz.

 

Kaynak:Bloomberg