Nintendo Switch İçin Beklenen Gün Geldi!

Nintendo Switch İçin Beklenen Gün Geldi! Nintendo Switch İçin Beklenen Gün Geldi! nintendo switch 201016 1

Japonya merkezli teknoloji şirketi Nintendo çok yakında oyun severleri mutlu edecek bir yenilikle çıkış yapmaya hazırlanıyor. Nintendo Switch gelen yorumlara bakılacak olursa en devrimci konsollardan biri olacak gibi görünüyor.

Bu iddianın dile getirilmesinin ardındaki sebep Nintendo’nun geleneksel formda değişiklik yapma ihtimali olarak gösteriliyor. Büyük ekranda oyun oynama keyfinin sunacak olan Nintendo Switch evde başlanan oyuna dışarıda da sorunsuz şekilde devam edilebilmesini sağlayacak. Kişisel ya da arkadaş ortamında çok oyunculu oyunlar oynama keyfini yaşamak mümkün olacak.

Şimdiye kadar oyun konsolu hakkında çok fazla resmi bilgi sunulmadı. Nintendo şirketinin en yeni oyun konsolu büyük ihtimalle 13 Ocak itibariyle tanıtılmaya başlanacak. En azından beklentiler bu yönde.

Nintendo Switch ile ilgili genel bilgiler şu şekilde:

*Nintendo’nun yeni konsol modeli

*Resmi olarak Mart 2017 tarihinde çıkacağı tahmin ediliyor. Resmi olmayan bilgiler ise 17 Mart’ı işaret ediyor.

* Nintendo Switch maliyeti henüz resmi olarak açıklanmadı ancak fiyatının 249 dolardan başlaması bekleniyor.

Nintendo Switch İçin Beklenen Gün Geldi! Nintendo Switch İçin Beklenen Gün Geldi! 92002626 59f37

Daha önce The Switch için ilk fragman yayınlanmıştı. Konsolun Avrupa için yayın tarihi 17 Mart Cuma günü olarak gösteriliyor.

Tüm bu tahminlerin ışığında Nintendo Switch oyun konsolunun muhtemelen 5 ya da 12 Martta Kuzey Amerika’da piyasaya çıkacağı konuşuluyor. tabi yine de Nintento tarafından 12 Ocak tarihinde yapılacak olan canlı yayında konsola yönelik kesin bir çıkış tarihinin alınması bekleniyor.

Bir süredir gündemde olan Nintendo Switch için beklenen gün geldi diyebiliriz. Avrupa’da ve dünya konsol satış listelerinde adını sıkça duyuran şirketin yeni oyun konsolunun farklı bir deneyim sunması amaçlanıyor. Gerek özellikleri gerekse fiyatı açısından oldukça merak edilen yeni ürün hakkında yarından itibaren konuyla ilgili daha net bilgiler elde etmeyi umuyoruz. Gelişmeler yaşandıkça buradan sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

 

Kaynak:Techradar