Nintendo Switch Fiyat Tahmini Ve Çıkış Tarihi

Nintendo Switch Fiyat Tahmini Ve Çıkış Tarihi Nintendo Switch Fiyat Tahmini Ve Çıkış Tarihi NintendoSwitch hardware2

Nintendo Switch oyun konsoluna dair yeni haberler yavaş yavaş gelmeye başladı. Şirketin en dikkat çeken konsollarından biri olmaya aday Nintendo Switch ne zaman çıkacak ve fiyatı ne olacak? Detaylar haberimizde.

Daha önce paylaştığımız bir haberde Nintendo Switch’e dair özelliklerden ve hakkında yapılan yorumlardan bahsetmiştik. Japonya merkezli teknoloji şirketinin yeni konsol modelinin şimdiden çok konuşulacak gibi görünüyor.

Taşınabilir bir cihaz olmasına özen gösteren şirket hem dışarıda hem de evin içerisinde kullanıcıların oyun keyfine daha rahat odaklanabilmesini sağlayacak. Dışarıdayken mobilde başlanan oyun Nintendo Switch sayesinde eve dönüldüğünde televizyon üzerinden devam ettirilebilecek.

Taşınabilen ve iki kişilik oyun oynanması ile dikkat çeken Nintendo Switch hakkındaki son bilgiler konsolun tam olarak ne zaman çıkacağına ve fiyatına ilişkin ipuçlarını içeriyor.

3146131-nintendo_switch_9-0-0 Nintendo Switch Fiyat Tahmini Ve Çıkış Tarihi Nintendo Switch Fiyat Tahmini Ve Çıkış Tarihi 3146131 nintendo switch 9

Genellikle üzerinde durulan tarih Ocak 2017. Bu tarihte şirketin fiyat konusuna bir açıklık getirmesi bekleniyor. The Switch için yayınlanan ilk fragman ise konsolun Mart 2017 itibariyle piyasada yerini alacağını gösteriyordu ve Avrupa içinde çıkış tarihi olarak da yine mart ayı veriliyordu.

Tahminler 5 ya da 12 Mart gibi konsolun Kuzey Amerika’da çıkacağı yönünde. Kesin bilgiye ise 12 Ocak’ta Nintendo tarafından yapılacak canlı yayın ile ulaşacağız gibi görünüyor.

Fiyat konusu da halen tam olarak netleşmiş değil. Nintendo Switch’in İngiltere fiyatının 199.99€ olacağına dair iddialar bir süredir konuşulurken, son söylentiler 249.99 dolarlık Premium model üzerinde yoğunlaşıyor. Şirket böyle bir modelle kullanıcılarına sürpriz yapmayı planlıyor olabilir, bunu ilerleyen zamanlarda öğreneceğiz.

Son olarak belirtmemiz gerekiyor ki tüm bunların hepsi birer iddia. Henüz Nintento tarafından ne onaylandı ne de reddedildi. Dolayısıyla 12 Ocak’ta yapılacak canlı yayına dek fiyatlandırma konusunda kesin bilgilere ulaşmak zor görünüyor. Bunun için biraz daha beklememiz gerek.

 

Kaynak: Techradar.com