Nintendo Switch Çıkış Tarihi Açıklandı!

Nintendo Switch Çıkış Tarihi Açıklandı! Nintendo Switch Çıkış Tarihi Açıklandı! 92002626 59f37

Oyun dünyası çok yakında hareketlenecek çünkü Nintendo’dan yepyeni bir konsol modeli geliyor.

Japonya merkezli teknoloji şirketi Nintendo bugüne dek çıkardığı oyunlar ve konsollarla piyasanın en başarılı isimlerinden biri haline gelmeyi başardı. Super Mario gibi efsane bir oyuna ev sahipliği yapan şirketin oyun konsolları da aynı ölçüde takip ediliyor. Taşınabilir modelleri arasında Nintendon DS ve Nintendo Dsi de yer alıyor.

Son gelen haberlerden bir tanesi de şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı ve piyasaya ne zaman süreceği merak edilen oyun konsolu hakkındaydı. Dışarıda mobilden oyunu oynarken eve gelip televizyon üzerinden devam edebileceğiniz bir konsol hazırlayan Nintendo cihazın kolay taşınabilir olmasına da dikkat etmiş. İster arkadaş ortamında isterseniz tek başınıza kullanabileceğiniz Nintendo Switch sayesinde her şeyin çok daha kolay olacağı ifade ediliyor.

nintendo Nintendo Switch Çıkış Tarihi Açıklandı! Nintendo Switch Çıkış Tarihi Açıklandı! nintendo 1024x683

Nintendo Switch tanıtılmasının ardından merakla ne zaman çıkacağına dair bilgiler bekleniyordu ve nihayet açıklama geldi. The Switch’in Mart 2017 tarihinde piyasada yerini alacağı açıklandı.

Tahminler 2017 Martının ilk haftalarında konsolun kullanıcılara sunulacağı yönünde ama yine de en net bilgilerin Ocak ayı ile beraber geleceği düşünülüyor.

Nintendo Switch için bir fiyat henüz belirlenmedi, şirket cephesinden de buna ilişkin bilgiler gelmiyor ancak yine de ortaya iddialar atılmıyor değil. Tahmini fiyat ise 200€ üzeri olacağını söyleniyor. Tabi bunlar kesin bilgiler olmadığından en iyisi Nintendo’nun yapacağı resmi açıklamayı beklemek.

Nintendo Switch konsolunun detaylarına baktığımızda taşınabilir olmasının yanı sıra iki tarafında çıkarılabilir kumandalar yer alıyor. Böylece iki kişi oyun keyfini birlikte yaşayabilecek. Dışarıda başlanan oyunun ev ortamında devam edebilmesine olanak sağlayan yeni konsol kullanıcıların dikkatini çekecek gibi görünüyor. Çıkışına ise fazla bir süre kalmadı, bakalım tepkiler ne yönde olacak?

Kaynak:Techradar