Nike Spor Ayakkabı İle Bağcık Bağlama Derdine Son!

Nike Spor Ayakkabı İle Bağcık Bağlama Derdine Son! Nike Spor Ayakkabı İle Bağcık Bağlama Derdine Son! FY16 INNO SNOWCAP v2 HERO RT NoEarl V1 hd 1600

Teknolojinin her geçen gün geliştiğinden bahsederken bir yandan da daha ne kadar ileriye gidebileceğini merak ediyoruz. Filmlerde karşımıza çıkan ürünlerin gün gelecek gerçekten üretilebileceğine dair düşünceler hep vardı ancak bunun ne zaman olacağına dair kesin bir şey söylenemiyordu. Nike, konuyla ilgili önemli bir adım atarak yepyeni bir teknolojiyle piyasayı buluşturmanın hazırlıkları içinde. Bağcıklarını kendisi bağlayan spor ayakkabı modeline dair detaylar haberimizde.

Nike’ın üzerinde çalıştığı ve geliştirdiği bağcıklarını kendi kendine bağlayabilen spor ayakkabı modelinin Geleceğe Dönüş 2 filminden esinlendiği söylenirken, ayakkabının yakın bir tarihte kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

HyperAdapt ismiyle satışa sunulacak olan spor ayakkabıya dair ilk bilgiler Nike cephesinden gelmeye başladı. Heidi Burgett’in yaptığı açıklama sonucunda tanıtım ve satışa sunma işleminin gerçekleşeceği tarih 28 Ekim. Nike bunun için özel bir etkinlik yapmayı da planlıyor. “HyperAdapt 1.0” adı verilen etkinlik ile Amerika’da bazı mağazalarda satışa çıkacak olan spor ayakkabı meraklılarıyla buluşacak.

maxresdefault Nike Spor Ayakkabı İle Bağcık Bağlama Derdine Son! Nike Spor Ayakkabı İle Bağcık Bağlama Derdine Son! maxresdefault 5 1024x576

20 Eylül tarihinde Heidi Burgett’in paylaştığı bir yazı ile konu açıklığa kavuşurken spor ayakkabılara dair ilk deneyimlerin Nike şirketi tarafından önemsendiğinin altı çizildi. Sahip olduğu teknolojiye bağlı olarak ayakkabının fiyatının yüksek olacağının ipuçları ise bu açıklamada verilmiş oldu.

Peki, geliştirilen son model spor ayakkabı HyperAdapt bağcıklarını bağlamayı nasıl başarıyor? Nike bunun için özel bir teknoloji oluşturdu ve yeni bir kablo sistemi kullandı. Ayakkabıya yerleştirilen sensörler aracılığıyla alınan sinyalin ardından bağcıklar sıkılıyor. Ayakkabı sahibine ise giymek kalıyor.

Kendi kendine bağcıklarını bağlayabilen spor ayakkabı Nike tarafından yakın bir tarihte Amerikanın belli bölgelerinde müşterilerle buluşacak. İlk satışların ardından HyperAdapt’ın diğer ülkelerde de satışa sunulması bekleniyor. Ancak bunun için şirket cephesinden henüz net bir açıklama gelmiş değil.