New York Metrosu Teknolojiyle Buluşuyor!

new york metrosu teknolojiyle buluşuyor! New York Metrosu Teknolojiyle Buluşuyor! New York Subway Train Wallpaper

Metrolar günlük hayatın ulaşım anlamında belkemiğini oluşturuyor. Geniş hatlara sahip olan metro istasyonları sayesinde insanların işlerine ya da gidecekleri farklı yerlere ulaşımı kolaylıkla sağlanıyor.

Dünya çapında güçlü bir metro hattına sahip olan New York City, bunu daha da ileri seviyeye taşımak için hazırlıklara başladı. Gerekli düzenlemelerin yapılmasının ardından Wi-Fi bağlantısı, USB şarj imkanı ve dijital ekranlar metro istasyonlarındaki yolcuların hizmetine sunulacak.

Bilindiği gibi metro hattı anlamında en büyük ağa Paris sahip ve ardından New York metrosu geliyor. Tarihi bir dokusu ve köklü bir geçmişi olan metro belediye başkanının talimatıyla yenilenecek, teknolojik gelişmelerin uygulandığı bir alan haline gelecek.

Yapılacak yeniliklerin listesinde birçok önemli adım bulunuyor. Bunlar arasında 1025 yeni vagon, dijital bilgilendirme ekranları, güvenlik sistemleri yer alıyor. 27 milyar doların kullanılacağı projede teknolojik açıdan da çeşitli yenilikler devreye girecek.

new-york-metrosu new york metrosu teknolojiyle buluşuyor! New York Metrosu Teknolojiyle Buluşuyor! new york metrosu

Metro yolcuları için Wi-Fi hizmetinin verilmesinin yanında, akıllı telefon, tablet gibi cihazların şarj edilebilmeleri içinde uygun imkânlar sağlanacak. Söz konusu adımlar hem duraklarda hem de vagonlarda metro sakinlerinin dış dünyayla devamlı olarak bağlantıda kalmalarını, ihtiyaç anında iletişim kurabilmelerine yardım edecek.

New York Cirty metro hattının geçmişinin bundan sonra tamamen yeni bir dokuya kavuşacağını belirten belediye başkanı, günümüzün teknolojik imkanlarının da kullanılarak yenilenme sürecini tamamlayacaklarını belirtti.

[ads1]

New York City metrosu her gün yoğun bir şekilde hizmet vermeyi sürdürüyor. Zaman ilerledikçe ortaya çıkan yenilikler yaşam standartlarını yükseltiyor. Bu durumu ele alan şehir yönetimi en kısa zamanda köklü metro istasyonunun havasını değiştirme kararı aldı. Belediye başkanının talimatları arasında yalnızca metro istasyonuna dair çözümler yer almıyor. Şehrin her yerinde bulunacak hızlı ücretsiz bağlantı için çalışmalara hız verilecek. Böylece teknoloji anlamında ileri bir seviyeye gelinmiş olacak.[adsx]